Windows 10’da Fotoğraflarınıza 3B Efektler Ekleyin

 

Windows 10'da Fotoğraflarınıza 3B Efektler Ekleyin

Windows 10’da Fotoğraflar uygulaması yalnızca başka bir resim görüntüleyici değildir. Yalnızca resimleri düzenlemenize yardımcı olmaz, aynı zamanda videoları da düzenler.

Fotoğraflar uygulamasının en yeni sürümünde 100’den fazla harika 3D efekti ile resimlere kolayca 3D efektler eklemenizi sağlar. Böylece fotoğrafalara canlılık katarsınız. Üçüncü taraf yazılımı yüklemenize gerek kalmadan fotoğraflarınıza harika 3D efektler ekleyip 3D etkiyi görebilirsiniz.

Windows 10’da resimlere 3D efektleri eklemek için Fotoğraflar uygulamasını kullan

1- 3D Efekt Kullanmak istediğiniz resmi Windows 10 fotoğraflar uygulaması ile açın.

2- Fotoğraflar uygulamasındaki araç çubuğundaki Düzenle ve Oluştur seçeneğini ve ardından açılır menüden 3B efektleri ekle seçeneğini tıklayın.

Windows 10'da resimlere 3D efektleri eklemek için Fotoğraflar uygulamasını kullan

Not: Menüde 3B efektleri ekle seçeneği görünmüyorsa, büyük olasılıkla Fotoğraflar uygulamasının ve Windows 10 yapısının eski bir sürümünü çalıştırıyor olmanız olasıdır. Özelliği edinmek için Windows 10’u en son sürüme yükseltin.

3- Fotoğraflar uygulamasında bulunan 3B efekt düzenleyiciyi açılır. 3B efektlerin açılması az biraz zaman alır. Ayrıca siz resim seçseniz bile bir video yapacağınızı unutmayın.

4- Sağ tarafta, Efektler sekmesinin altında, hızlı bir şekilde 3B efektleri bulmak için kullanabileceğiniz bir arama kutusu mevcut isterseniz arayın isterseniz efektler yada 3B kitaplığına tıklayarak kullanmak istediğiniz efekti seçin.

Windows 10'da resimlere 3D efektleri eklemek için Fotoğraflar uygulamasını kullan

3B kitaplığı sekmesinde (Pek çok 3D efektler  vardır)  Microsoft hesabınızla oturum açıp daha fazla 3D efektler indirebilirsiniz.

5- Bir 3B efekti eklemek için, üzerine tıklayın,  fotoğraf üzerinde “efektin başlangıcını” ve “efektin sonunu” ayarlayabilirsiniz. Ayrıca 3B efektinin yüksekliğini ve genişliğini de ayarlayabilirsiniz. 3B efekti, resmin bir kısmına veya resmin tüm alanına uygulayabilirsiniz.

6- Varsayılan ayarlarla, tüm 3B efektler kendi arka plan sesini ekler. İsterseniz, ses seviyesini azaltabilir veya sesini kapatabilirsiniz. Bir resme birden fazla 3B efekt ekleyebilirsiniz. Resmi tamamladığınızda resim bir mp4 dosya olarak kaydedilecektir. Yani bir video olacak.  Kopyasını kaydet butonuna tıklayın.

Windows 10'da Fotoğraflarınıza 3B Efektler Ekleyin

Yeni dosyanızı kaydetmek için bir yer seçin, onun için bir ad girin ve ardından MP4 uzantılı kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın .

Windows 10'da resimlere 3D efektleri eklemek için Fotoğraflar uygulamasını kullan

Ben örnek olarak bir resim ile bir efekt yaptım. Resimde Şato, yarasa ve pterodactyl 3B efekt’dir. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Fotoğraflar Uygulamasında Fare Tekerleği İle Resime Zoom Yap

Windows 10 Fotoğraflar Uygulamasına Klasörler Ekleyin

Fotoğraflar Uygulamasında Karanlık Modu Kullan

“Windows 10’da Fotoğraflarınıza 3B Efektler Ekleyin” üzerine 6 yorum

    • @deniz

      windows sürümünü yükselt.birde fotoğraflar uygulamasının sürümünü kontrol et. çünkü kontrol ettim açılıyor sorn yok.

      Yanıtla

Yorum yapın