Telefondan Bilgisayara Resimler Hızlıca Nasıl Aktarılır?Telefondan Bilgisayara Resimler Hızlıca Nasıl Aktarılır?-www.ceofix.com

Bluetooth, usb kablo hepsini unutun. Sadece telefon ve bilgisayar arasında Wi-fi üzerinden hızlıca resimleri bilgisayara aktarabilirsiniz.

Telefondaki resimleri bilgisayara bluetooth ile atmak kadar zaman alıcı hiç bir şey yoktur. Bildiğiniz üzere, İki cihaz arası en hızlı transfer USB kablo ve  Wİ-Fi üzerinden  yapılabilir.  Artık üçüncü parti yazılımlara , usb kablo ve bluetooh’a ihtiyacımız yok.

Microsoft, fotoğrafları telefondan bilgisayara aktarmayı çok daha hızlı hale getirmek için iOS ve Android için Photos Companion isimli bir uygulama yayınladı. Bahsi geçen uygulamaya telefonunuza yüklediğinizde telefondan bilgisayara resimleri hızlıca aktarabilirsiniz.

Microsoft’un Photos Companion isimli uygulaması hem android platformunda hemde ios platformunda yayınlandı. Resimleri Wi-fi üzerinden aktarmak için QR kodu taratmanız yeterli oluyor. Ancak ufak bir ayarımız var.  işte adımlar.

Akıllı telefondan Windows 10 bilgisayarınıza fotoğrafları Wi-fi üzerinden hızıca aktar:

1- Windows 10 fotoğraflar uygulamasına tıklayın.

2- Sağ üst köşedeki üç noktalı menü düğmesine tıklayın.

 Ayarlar-www.ceofix.com

3-Ayarlar’a tıklayın.

4- Aşağı kaydırın ve Microsoft’un Wi-Fi üzerinden mobil aktarım özelliğiniz sınamasına yardımcı olun. anahtarını açık konuma getirin.

Microsoft Wi-Fi üzerinden mobil aktarım özelliği-www.ceofix.com

NOT: Bu özellik windows 10’un 1709 İS derlemesi 16299.248 sürümünde deneysel olarak bulunuyor. ileri ki sürümlerde varlığını korumasını temenni ediyoruz. Şayet Windows 10’un alt sürümünde iseniz yazılımı güncellemenizi tavsiye ediyorum.

4- Fotoğraf uygulamasını kapatın. Ve yeniden açın.

5- Üst taraftaki İçe Aktar’ı tıklayın ve Kablosuz’dan mobil üzerinden seçeneğini belirleyin.

Kablosuz'dan mobil üzerinden içeri aktar -www.ceofix.com

6- Açılan yeni pencerede bir QR kodu göreceksiniz. Telefonunuzda uygulama yüklü ise uygulamayı açıp QR kodunu taratın. Telefonunuzada uygulama yok ise Pencerenin altında uygulamayı edinin bağlantısını bulacaksınız.

bağlantıya tıklayın. Micrsoft’un sayfası açılackatır. iPhone veya Android cihazınız için uygulamayı telefonunuza yükleyin.

7-Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra başlatın ve “send photos” butonuna dokunun .

send photos -www.ceofix.com

8- Kamera vizörü açılacaktır. QR kodunu okutun ve sonra telefonunuzdaki fotoğraflardan bilgisayarınıza aktarmak istediklerinizi seçin. Ve Done butonuna dokunun. fotoğrafları seçmeye başlayabilirsiniz. Fotoğraflar, bilgisayarınıza aktarılacaktır. Aktarılan fotoğrafları fotoğraflar uygulamasında ve dosya gezgini > Resimler > Imported from Photos Companion isimli klasörünün içerisinden görüntüleyebilirsiniz.

6 Yorum

  1. Rıdvan 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
  2. vedat 🏅⭐⭐ Öğretmen Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
  3. pelin doğan 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir