Sony Xperia XA Ultra Android 7.0 Nougat İndir

Sony xperia XA ultra için android Nougat güncellemesi nasıl indirilir? Sony xperia XA ultra Nougat sürümüne nasıl yükseltilir?

Sony Xperia XA Ultra Android 7.0 Nougat İndir

Sony xperia xa ultra android 7.0 nougat güncellemesi Türkiye için geldi, bunun duyurusunu ilk olarak sizler ile paylaştım. Ancak bazı nougat güncellemesi cihazlar için sıkıntı yaptı. Şöyle ki bazı okuyucularım nougat güncellemesinin kaybolduğundan bahsetti. Ve nougat güncellemesi dağıtılmaya başladığından yani 16 Haziran 2017 tarihinde nougat güncellemesi ile cihazlarını yükselten yükseltti. Yükseltme yapmayan kişiler ise artık cihazlarında güncellemeyi göremiyor.

Telefonlardan güncelleme neden kayboldu?

Sony müşteri hizmetleri ile görüşmelerime dayanaraktan sizlere şu bilgiyi vermek istiyorum. Nougat güncelleştirmesi tüm cihazlara gelecek ama kademeli olarak. Dediklerine göre güncelleme ilk önce tüm cihazlara aynı anda verilmiş ve serverları aşırı istek yüzünden zorlandığı için güncelleştirmeleri çekip kademeli olarak dağıtma kararı almışlar.

Yani tüm cihazlara android nougat sürümü zaman içinde yeniden görünecek ve güncelleme yapılabilecek.

Lakin bunu beklemek istemeyen kullanıcılar için ve rom işleri ile ilgilenen rom ile güncelleme yapmayı bilen kişiler için stock-rom‘u sizlere sunacağım.

Ancak önemle bildirmek istiyorum. Bildiğiniz üzere stock-rom orjinal nougat sürümüdür. .ftf uzantılı dosyayı flash ile yüklemeniz gerekir.

Ve bu yükleme ile cihazınızın garantisi var ise bu rom yüklemesini  şayet sony fark eder ise cihazınız garanti kapsamı dışında kalabilir. Dilerseniz konu hakkında detaylı incelemeyi yapıp stock rom’u yükleyip yüklememek için karar verebilirsiniz.

Stock rom’u yüklemek isteyenler zaten işlemlerin nasıl yapılacağını bildikleri için bu adımı atlayıp size yaklaşık 2 GB ‘Lık bir .ftf dosyasını  4 zip halinde sunuyorum. Ve sizden Google Drive üzerinden indirmeye sunduğum dosyayı herkesin indirebilmesi için lütfen ilk önce kendi drive’ınıza kaydetip oradan indirmenizi rica ediyorum. Bu işlemi nasıl yapacaksınız?

Google hesabınızı açın. Linklere tıklayın ve sol üst köşedeki Drive’im bölümüne ekle ‘ye tıklayın.

Telefonlardan güncelleme neden kayboldu?

 

Kendi Driver’ınızda bir klasör oluşacaktır. Oradan indirebilisiniz artık.
NOT: Stock rom’u kendi cihazımda denemediğim için bu rom için sorunsuzdur garantisini veremiyorum. Cihazınızda oluşabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

Türkçe- XA Ultra F3211 Android 7.0  Nougat Firmware [36.1.A.0.179]  stock rom indirme linkleri:

MD5: d3696d5964f55fbc94235677337ebd19
SHA1: 8256e91e55147da69952772302c81f4ea3776785

indir-1 indir-2

indir-3 indir4

Zip Şifresi:ceofix

 

“Sony Xperia XA Ultra Android 7.0 Nougat İndir” üzerine 10 yorum

 1. Hocam dediğinizi yaptım oldu teşekkürler. Benim başka bir sorum daha olacak. Hocam flash tool açıyorum herşeyi ayarlıyorum flaşlamaya bastığım da unit 2212, unit 2211 VS hatası alıyorum. Baştan sona kadar ilerliyor bitince telefon açılış ekranında takılıyor. Acaba paket bulunamadı hatası neyden kaynaklanıyor? Saygılar

  Yanıtla
 2. Hocam merhaba. Ben sizin verdiğiniz 1ciyi 2.yi vs hepsine tıkladım direk indirdi daha sonra indirilenlere baktığımda dosyayı göremedim kendi driveme baktım orada gözüktü tekrar indirdim. Yani toplam 4gb internet gitti. Helali hoş olsun da bu indirdiklerimin sadece 1 tanesi zipli diğer 3 tanesi uzantısızdı şimdi ne yapmam gerekiyor? Boşuna mı indirdim?

  Yanıtla
  • @Arslan

   Merhabalar, hayır boşa gitmedi. o 4’lü zip dosyası bölünmüştür. İndirdiklerinin hjepsini bir klasöre at. Ve ilkine tıkla ve zipden çıkar. 4 part çıkmış 1 dosya olacaktır. kolay gelsin.

   Yanıtla
 3. Başarılarınızın devamını dilerim vede bu konuya önerim robot ve recover rom yükleme gibi içerik gelir se çok aşırı faydalı konu olabilir umarım başarırsın 😊😊🙂

  Yanıtla
 4. paylaşım için teşekürler arşive atayım eğer biraz daha gecikirse bunu denerim , sağolasın

  Yanıtla

Yorum yapın