Google Servislerindeki Resimler Nasıl İndirilir Yada SilinirGoogle Servislerindeki Resimler Nasıl İndirilir Yada Silinir

Blogger’a yüklediğiniz resimlerin yedeğini, google drive’a yüklediğiniz resimlerin yedeğini, google’a yüklediğiniz profil fotoğraflarınızın yedeğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yada Tamami ile google sevislerinden silebilirsiniz.

Bir blogger yayıncısı olabilirsiniz, yada aşağıda sıraladığım google ürünlerini kullanıyor olabilirsiniz ki mutlaka bunlardan birini kullanmışlığınız vardır.

Picasa Web Albümleri
Google+
Blogger
Hangouts
Google Fotoğraflar
Google Drive

Bahsi geçen Google ürünlerine yüklediğiniz fotoğrafları görebilir, silebilir veya indirebilirsiniz, nasıl mı? Bu makalemizde yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz:

Google Albüm Arşivini kullanarak blogger, Google+, Hangouts, Google Fotoğraflar ve Google Drive’a yüklenen resim yedekleri alma yada kalıcı silme:

1- Buradaki linke tıklayın :

Google Albüm Arşivi

2- İşlem yapmak istediğiniz albüme tıklayın. Ben blogger albümündeki resimleri yedeklemek istediğim için ilgili blogger’a tıkladım.

4- Sonrasında, Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.

5- Şayet ilgili albümdeki resimleri yedeklemek istiyorsanız albümü indire tıklayın. Silmek istiyorsanız albümü sile tıklayın.

Google Albüm Arşivi indir

Ben yedek almak için albümü tıkladım. Albümün boyutuna göre bekleme süreniz değişebilir bir süre sonra dosya gezgini açılacak ve .zip dosyasını kaydedeceğiniz yeri seçmeniz gerekecek. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra indirme başlayacaktır.

Google albüm arşivinden resimleri yada albümü silmek isterseniz. Aynı işlemleri yapıp sağ üst köşeden sil butonuna tıklamanız gereklidir.

Google albüm arşivinden resimleri sil

Not: Albümü sildikten sonra sildiğiniz albüme tekrar erişemeyeceğinizi unutmayın. Sildiğiniz öğeler, Google Drive, Google+ ve Blogger gibi, yer aldıkları tüm Google ürünlerinden de kaldırılacaktır.

4 Yorum

  1. Recep Hilmi Tufan 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
  2. Timuçin emrah 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir