Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Bugünkü konumuzda twitterda tek tek uğraşmadan birden fazla tweet nasıl silinir konusuna değineceğim.

Twitter'da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Twitter kullanıcıları günde sayısız tweet atarlar. Bu tweetler kendi durumları, paylaşımları, yerleri, gündem etki ve tepkiler ile doludur. Ancak bir süre sonra bu tweetlerden rahatsızlık duyup silmek istersek ne olacak? Tek tek tüm bu tweetleri silmek zor olacaktır. Ancak bir kerede pek çok tweet silebilirsiniz.

Twitter’da tüm tweetler nasıl temizlenir?

Herhangi bir nedenle Twitter profilinizdeki eski tweetleri veya tüm tweet’leri silmek istiyorsanız, bir araç kullanacağız. Toplu olarak tweetleri silebilmemiz için ilk önce tweetdelete isimli bir web sayfasına gideceğiz. bu linke tıklayın.

1- Sign in with twitter ‘a tıklayın.

Twitter'da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

2-Twitter ile giriş yapacağımız için izin vermemiz gerekiyor. Gerekli izni verelim.

3- Burada periyod halinde tweetleri silebileceğimiz gibi yani en az 1 hafta ve enfazla bir yıllık olarak  zaman dilimleri halinde. Elbette bu işlemi yapmadan tüm tweetleri silmek de mümkün olabiliyor. Ben zaman belirlemeden tüm tweetleri silmeyi tercih ettim. (Tek seferde sadece 3200 tweet silebilirsiniz.)

Twitter'da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

4- Tüm tweetleri sili seçtim(all my tweets ). Ve altındaki kutucuğa tik atın. Bu tüm tweetlerin silinip geri alınmayacağının uyarısıdır.

Twitter'da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Ve artık tweetler silincek.  Bundan sonra tweetlerin silinmesini istemiyorsanız Twitter’a giriş yapın ve gizlilik ve ayarlara tıklayın. Ardından uygulamalara tıklayıp tweetdelete’in hesabınıza olan erişimini kaldırın.

Twitter'da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Çoklu Twitter Hesabı Ekleme

Twitter’da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Yayınlanma tarihi 31 Tem 2019- güncellenme 3 nisan 2020

“Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir” üzerine 6 yorum

  1. Son zamanlarda okuduğum en faydalı konu diyebilirim, böyle birşeyin olduğunu keşke daha önce öğrenseydim az uğraşmadım silmeye

    Yanıtla
  2. Teşekür ederim , vakti zamanında 100 lerce tweet atmıştım ve ileri bir tarihte toplu olarak bunları nasıl silebilirim diye kara kara düşünmüş ama bulamamıştım , çok faydalı bir paylaşım , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın