Linkedin de İletişim Bilgileri Nasıl DüzenlenirLinkedin de İletişim Bilgileri Nasıl Düzenlenir

Sosyal ağlar ve iletişim bilgileri bunları düzenleme ayrı bir sıkıntı. Çok yoğun bir şekilde kullanımı olmasa da Linkedin’de sosyal ağlar arasında ve son güncellemeler ile neler oldu bir göz atalım.

Linkedin çok fazla kullanmadığım bir sosyal ağ. Evet paylaşımlarım oluyor ancak linkedin’e bile çok az login olup bakıyorum. Web sayfamın gönderilerini otamatik olarak buffer ile yada paylaşım butonları ile atıyorum. Gelin görün ki uzun zamandır login olup bakmamışımdır.

Ve Linkedinde diğer sosyal ağlarda olduğu gibi kullanıcı sözleşmesinde pek çok değişiklikler oluyor. Paylaşım ayaları yada diğer ayarlar değişiyor. 4 yıldır linkedin hesabım var olmasına rağmen hiç Linkedinden bu kadar rahatsız olmamıştım. Taki düne kadar.

Çünkü son zamanlarda ne değişti bilmiyorum ama iletişim olarak geniş bir ağa hitap etmek istemiş olmalılar ki akıllı telefonlar ile senkronizasyon edilmesi ile arkadaşım olmayan kişilere iletişim bilgilerim ulaşmış. Üstelik Güvenlik ve gizlilik ayarlarındaki “hiç kimse” ayarı bile bir işe yaramamış.

Linkedin Güvenlik ve gizlilik ayarları linki:

 https://www.linkedin.com/psettings/ 

 

Linkedin Güvenlik ve gizlilik ayarları

Gerçekten rahatsız edici bir durum. Ve bunu anlayınca ilk olarak profilimde telefon numaramı bulmaya çalıştım ancak ayarları o kadar değiştirmişler ki telefon numaramın nerede olduğunu dakikalarca aradım. Elbette sonunda buldum ama gelin görün ki telefon numarasını kaldırmak bile mümkün değil. Bende 053 kısmını bırakarak bir düzenleme yaptım.

Linkedine telefon eklemiş olabilirsiniz yada mobil cihazı ile giriş yaparken telefonunuzu Linkedinde görünüyor olabilir. Durum her ne olursa olsun. Profilinizden telefon numaranızı silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Linkedin de İletişim bilgilerini düzenleme:

Linkedin’e giriş yapın.

Sağ sütunda, İletişim Bilgileri ve Kişisel Bilgiler’İn yanındaki kalem simgesine tıklayın. Ve Profil bilgilerinizi düzenleyin.

 İletişim Bilgileri ve Kişisel Bilgiler

Telefon numaranızda bu kısımda bulunuyor. Telefon numarası kaldır seçeneği olmadığı için silmek biraz zor olabiliyor. Bende sildirmediğini tekrar belirtmek istiyorum.

Telefon kısaltmasını yapın.

 Telefon numarası

 

Ve görünürlük ayarını yapın.

Linkedin'de profil bilgileri

 

Sanırım Ağınızı seçerseniz arkadaşlarınızın arkadaşlarınada tüm iletişim bilgileriniz görünüyor ve şayet telefon numaranız var ise arkadaşlarınızın arkadaşlarına da senkronizasyon yolu ile ulaşıyor. Yani ilk resimdeki “hiç kimsenin önemimi kalmıyor”

Sizinde Linkedin’de profil bilgilerinizi bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

 

6 Yorum

  1. ONUR UNURLU 24 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 24 Mart 2017 Alıntıla
  2. BARIŞ YEMAN 24 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 24 Mart 2017 Alıntıla
  3. fırat altın 23 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 23 Mart 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir