Android Telefonda Büyük Simgeler KullanmaAndroid Telefonda Büyük ve ya Simgeler KullanmaAndroid telefonda büyük simgeler nasıl aktif edilir?

Küçük simgeler mi ? Büyük simgelere mi?

Aslında göze nasıl hitap ederse o şekilde kullanılmalı. Geçtiğimiz günlerde Anroid telefonda 3 tık ile ekrandaki yazıyı büyüteç modunda nasıl kullanabileceğinizden  bahsetmiştim.

⇒Android Cihazlarda Büyüteç

Ve bazen bu ekrandaki yazıların büyütmenin gerekli olduğu yada bazı kullanıcılar için çok faydalı olabileceğini düşündüm. Çünkü ekran büyük olsa bile yazılar ve simgelerin küçük olduğundan şikayetçi kullanıcılar var.

Eee artık kullanım kılavuzları da tarih oldu. Eskiden telefonların içinden kullanım kılavuzu çıkarken artık şimdilerde buna gerek görülmüyor. Hali ile de ayarlara bile bakmadan olduğu şekilde kullanmaya devam ediyoruz araştırmadan.

Android telefonda menülerin simgelerini daha büyük kullanmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Simgelerin daha tıklanabilir ve daha görülebilir olduğunu sizde fark edeceksiniz.

Ana ekranın boş bir yerine parmağınızı çekmeden basılı tutun. Menü ayar ekranı gelecek.

android ana ekran ayarı android ana ekran simge boyutu

Ana ekran ayarlarına tıklıyoruz. Simge boyutunu tıklıyoruz. Ve buradaki büyük seçeneğine tıklıyoruz. Tüm ayarlar bu kadar. Ana menüye döndüğünüzde yada menülere göz attığınızda simgelerin büyüdüğünü fark edecekseniz.

android ana ekran büyük simge boyutu

Ve işte aradaki fark yana yana. Bu büyük simgelerden hoşlanmazsanız yada fikir değiştiridiğinizde ayarları tam aksi şekilde tekrarlayabilirsiniz.

android büyük simge boyutuandroid küçük simge boyutu

Ayrıca android telefonunuzda yazı boyutunuda büyütmek isterseniz lütfen tıklayın 

2 Yorum

  1. bahar 10 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 10 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir