Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma

Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma

Android telefonda büyük simgeler nasıl aktif edilir? Küçük simgeler mi ? Büyük simgeler mi?

Aslında göze nasıl hitap ederse o şekilde kullanılmalı. Geçtiğimiz günlerde Anroid telefonda 3 tık ile ekrandaki yazıyı büyüteç modunda nasıl kullanabileceğinizden  bahsetmiştim. Ve bazen bu ekrandaki yazıların büyütmenin gerekli olduğu yada bazı kullanıcılar için çok faydalı olabileceğini düşündüm. Çünkü ekran büyük olsa bile yazılar ve simgelerin küçük olduğundan şikayetçi kullanıcılar var.

Eee artık kullanım kılavuzları da tarih oldu. Eskiden telefonların içinden kullanım kılavuzu çıkarken artık şimdilerde buna gerek görülmüyor. Hali ile de ayarlara bile bakmadan olduğu şekilde kullanmaya devam ediyoruz araştırmadan. Android telefonda menülerin simgelerini daha büyük kullanmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Simgelerin daha tıklanabilir ve daha görülebilir olduğunu sizde fark edeceksiniz.

Android telefonda simge boyutunu büyütme

1- Ana ekranın boş bir yerine parmağınızı çekmeden basılı tutun. Menü ayar ekranı gelecek.

2- Ana ekran ayarlarına tıklıyoruz. Simge boyutunu tıklıyoruz. Ve buradaki büyük seçeneğine tıklıyoruz. Tüm ayarlar bu kadar. Ana menüye döndüğünüzde yada menülere göz attığınızda simgelerin büyüdüğünü fark edecekseniz.

Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma

Yada bazı android sürümlerinde ise ana ekrana uzunca dokunuyoruz sonra ayarlara dokunuyoruz ve simge boyutunu büyük olarak değiştiriyoruz.

Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma

3- Ve işte aradaki fark yana yana. Bu büyük simgelerden hoşlanmazsanız yada fikir değiştirdiğinizde ayarları tam aksi şekilde tekrarlayabilirsiniz.

Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma

Ayrıca android telefonunuzda yazı boyutunuda büyütmek isterseniz lütfen tıklayın 

Yayınlanma tarihi: 19 Kas 2016- editlenme tarihi: 31-03-2020

“Android Telefonda Büyük Simgeler Kullanma” üzerine 4 yorum

  1. Telefonu anneme verdim. yakın problemi var göremiyordu. Bu ayarı yaptım sağolun ama yazılar? yazılar büyümüyor mu yardım edin.

    Cevapla

Yorum yapın