Windows’da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?

Windows'da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?

Windows’da program kullanmadan elimizdeki mevcut olan ve her bilgisayarda mutlaka olan winrar programı ile silinmeyen klasörü sileceğiz!

Windows bazen saçma bir şekilde bir programın yada sistemin klasörü kullandığı gerekçesi ile klasörü silmenize izin vermez.

Hatta klasörü silmek için Windows gezgini yeniden başlatmanız da işe yaramaz.

Bu makalemizde Programsız bir şekilde bu klasörü sileceğiz. Programsız dedim Lakin Winrar pek çok pc’de kullanılır. Ekstra bir yazılıma  ihtiyaç duymuyoruz kısaca. 😉

İnatçı silinmeyen klasörleri silmek için ilgili klasöre sağ tıklayıp ve winrar ile arşivleye tıklayacağız. Ve ardından açılan pencerenin solunda arşivledikten sonra sil kutucuğuna bir tik atacağız.

Klasör arşivlenirken silinmeyen klasörü ise winrar silecek. Sonrasında bizde arşivlenen klasörü sileceğiz. İşlem bu kadar. Silinmeyen Klasörden Kurtulduk.“Windows’da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?” üzerine 49 yorum

 1. Linux altında bile silememiştim. Teşekkürler kardeşim.

  Cevapla
  • Rica ederim. YOrum için teşekkür

   Cevapla
 2. Çok teşekkür ederim çok sinir ediyordu o klasörler beni. Bir de masa üstünde olunca gereksiz görüntü kirliliği de yapıyordu. Çok sağ olun güzel ve yararlı bir paylaşım.

  Cevapla
  • Rİca ederim Bahadır. 🙂 Evet masa üstünde olunca daha kötü oluyor.

   Cevapla

Yorum yapın