Windows’da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?

Windows’da program kullanmadan elimizdeki mevcut olan ve her bilgisayarda mutlaka olan winrar programı ile silinmeyen klasörü sileceğiz!

Windows'da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?

Windows bazen saçma bir şekilde bir programın yada sistemin klasörü kullandığı gerekçesi ile klasörü silmenize izin vermez.

Hatta klasörü silmek için Windows gezgini yeniden başlatmanız da işe yaramaz.

Bu makalemizde Programsız bir şekilde bu klasörü sileceğiz. Programsız dedim Lakin Winrar pek çok pc’de kullanılır. Ekstra bir yazılıma  ihtiyaç duymuyoruz kısaca. 😉

İnatçı silinmeyen klasörleri silmek için ilgili klasöre sağ tıklayıp ve winrar ile arşivleye tıklayacağız. Ve ardından açılan pencerenin solunda arşivledikten sonra sil kutucuğuna bir tik atacağız.

Klasör arşivlenirken silinmeyen klasörü ise winrar silecek. Sonrasında bizde arşivlenen klasörü sileceğiz. İşlem bu kadar. Silinmeyen Klasörden Kurtulduk.

Yayınlanma tarihi: 3 Şub 2018-GÜncellenme tarihi: 20-04-2023

“Windows’da Silinmeyen Klasör Programsız Nasıl Silinir?” üzerine 66 yorum

 1. Efendim, ben con adlı klasör oluşturmuştum. Biliyorum, cmd ile yapılmıyor. Denedim ve, “Erişim engellendi.” hatasını aldım. Sorun nedir?

  Yanıtla
 2. Çok teşekkür ederim allah 1000 kere razı olsun sizden silemiyordum kaç saattir sildim sonunda çok teşekkürler

  Yanıtla
 3. yahu windowsun “sözde” admini benim yahu benim silemediğimi winrar nasıl siliyor ahahahhahahah saçmalığın daniskası dedikleri bu olsa gerek 🙂
  Teşekkürler yöntem için.

  Yanıtla
 4. Çok teşekkür ederim çok sinir ediyordu o klasörler beni. Bir de masa üstünde olunca gereksiz görüntü kirliliği de yapıyordu. Çok sağ olun güzel ve yararlı bir paylaşım.

  Yanıtla

Yorum yapın