Telefon Rehberindeki Kişilere Resimlerini Ekleyin

Telefon rehberindeki kişilere resimler ekleyin ve onları kolayca bulun.

Telefon Rehberindeki Kişilere Resimlerini Ekleyin

Benzer ada sahip iki veya daha fazla kişiniz olduğunu varsayalım. Bu kişilerden biri sizi aradıysa, görünen adını dikkatlice okumanız gerekir. Hele ki aynı isimden iki kişi var ise soy ismi olsa bile dalgınlık ile farklı kişiyi arayabilirsiniz yada arayan kişi ile konuşurken yanılabilirsiniz. Ki bu olay başıma gelmiştir. Aynı isimden olan kişi ile yanılarak farklı kişiyi aradığım olmuştur. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için telefon rehberinizdeki kişilere resim ekleyebilirsiniz.

Android işletim sistemi, kullanıcılarının kişilerine resim eklemesine olanak tanır. Bu kişi listenizi özelleştirmenin ve kolay seçim yapmanın yoludur. Çünkü kişilerinize resim ekleyerek, sizi kimin aradığını her zaman birkaç saniye içinde kolayca ayırt edeceksiniz. Ayrıca isimlerden çok yüzleri daha iyi hatırlayan herkes için daha kolay olacaktır. Çünkü anneanne, dedeler ve babaannelerimize artık yeni nesil telefonlar veriyoruz. Resimlere bakarak çok kolay telefonu açabilirler  ve ya kişi listesindeki resimlerden arayacakları kişiyi kolayca seçebilirler. Peki ama nasıl resim ekleyeceğiz diyorsanız adımlar:

Telefonda Arayan yada aranan kişinin resmi görünsün

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz:)
Kişiler uygulamasını açın. Resmini eklemek istediğiniz kişiyi bulun ve kişi kartını açmak üzerine dokunun.

Telefonda Arayan yada aranan kişinin resmi görünsün

Kişiyi seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesindeki düzenle butonuna dokunun. Düzenleme Moduna girdikten sonra, kamera simgesine dokunun ve ardından fotoğraf çek veya fotoğraf seç seçeneğini göreceksiniz.

Android telefonda Arayan yada aranan kişinin resmi görünsün

Kişiye fotoğraf eklemek için, o kişiyle birlikteyseniz bir fotoğraf çekebilir veya fotoğraf Galerinizden bir fotoğraf seçebilirsiniz.

Arayan yada aranan kişiye resim ekle

Her iki seçenek için de fotoğrafı sığacak şekilde taşıyabilirsiniz. Android, kırpma aracını kullanarak bunu yapmanıza izin verecek. Sadece fotoğrafı ortalamak için parmağınızı ekran boyunca sürükleyin. Son olarak, yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için sağ alt köşede bulunan Tamam butonuna dokunun.

Telefon rehberindeki kişilere resim ekle

Hepsi bu kadar. Artık resmi kişiye eklemiş olduk.

Telefonda Kişi Listesine Kişilerin Resimlerini Ekleyin

Not: SIM kartlarının çok yüksek kapasiteli depolama alanı yoktur. Yalnızca belirli sayıda kişinin adlarını ve numaralarını kaydedebilirler. Bu nedenle, SIM kartta kayıtlı kişilere fotoğraf eklemek mümkün değildir.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Cep Telefonuna Hızlı Arama Ata (ceofix.com)

Aradığım Numara Neden Hep Meşgul Çalıyor (ceofix.com)

“Telefon Rehberindeki Kişilere Resimlerini Ekleyin” üzerine 2 yorum

Yorum yapın