Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor

Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor

Android telefonlara oyunlar ve uygulamalar yükleriz. Bu uygulamaları yüklerken bizden pek çok izinde isterler. İllaki oyunu veya uygulamayı kullanmak istediğimiz için izin veririz. Hatta bazen dikkat bile etmeyiz. Bazen hacklenme yada telefon açıkları oluşur. Ve aklımıza şu soru takılır. Acaba telefonumda hangi uygulamalar kamerayı kullanıyor. Ve bu kontrolü yaptığınızda inanın pek çok gereksiz uygulamanın kameranıza erişimi olduğunu göreceksiniz.

Telefonda hangi uygulamaların kamerayı kullandığını bulun ve dilerseniz kapatın. işte adımlar

1- Ayarlar uygulamasını açın. Ve uygulamalar menüsüne dokunun. Telefondaki yüklü uygulamalar listesi açılacaktır.

2- Uygulamalar sayfasının sağ üst köşesinde bir dişli çark göreceksiniz. Dişli çarka dokunun.

Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor

4- Açılan sayfanın üstünde uygulama izinleri ayarına dokunun. Ve buradan kamera‘yı bulun. Ekran görüntüsündende anlayacağınız üzere 19 uygulamanın 3 tanesi kamera‘yı kullanıyor. Bu uygulamaların hangisi olduğunu görmek için kamera bağlantısına dokunun.

Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor

5- Kamera izinleri sayfasından kamera kullanan uygulamalar açılacaktır. Gerçekten kamerayı  kullanan ve gereksiz olduğuna inandığınız uygulamalar için kamera  erişimini uygulamaların karşılığındaki anahtarları kapalı konuma getirerek  kapatın.

Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor

Bazı uygulamaları kapatırken “bu izni reddederseniz cihazınızın temel özellikleri artık beklendiği gibi çalışmayabilir uyarısı ile karşılaşırsanız yinede kapatmayı deneyin“. Uygulamayı tekrar kullandığınızda kamera izni isterse mecburen izin vermek zorunda kalacağınızı da unutmayın.

Not: Uygulama yüklü ve sadece zaman zaman kamera kullanımına ihtiyacınız oluyor ise sadece kullanmak istediğiniz zaman kamera erişimine izin verin. Kullanmadığınız zamanlar erişim izinlerinden kameraya erişimi kapatın.

Android Telefondaki Kamera Deklanşör Sesini Kapatma

Ekran Kapalı Olsa Bile Hemen Kamerayı Aç

Android Cihazlarda Resimlerdeki Coğrafi Konumu Kapat-Aç

Android’de Uygulama İzinlerini Ayarla

“Telefonda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor” üzerine 2 yorum

  1. Müthiş faydalı bir konu olmuş , bukadar kolay kameramı kullanan uygulamaları görebileceğimi bilmiyordum , elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın