Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?-www.ceofix.com

Giden çağrılarda yani telefonunuz ile arama yaptığınızda karşı tarafa numaranızın görünmemesini isterseniz telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Peki Telefon numarası nasıl gizlenir? Yada telefon numaranız zaten gizli ise Telefon numarası nasıl gösterilir?

Elimizdeki cep telefonları nerede ise normal sabit hatların yerine geçti ve herkesi bu telefonlar ile arıyoruz. Ve aradığımız herkese numaramız düşüyor. Peki ya telefon numaramızı vermek istemezsek? Android telefonlarda numara gizleme ayarları nerede? Nasıl telefon numaramı gizlerim sorularının yanıtlarına geçiyoruz.

Gizli numaradan çağrı yapma ayarları nasıl yapılır? Gizli numaradan arama yapmak için 2 yöntem vardır. 

Yöntem 1:

Cihaz ayarları altında > Çağrı ayarı vardır. Çağrı ayarına dokunuyoruz. Ve “Ek ayarlar” a dokunuyoruz.

Çağrı ayarı-www.ceofix.com Ek ayarlar -www.ceofix.com

Bu ekranda “Arayan kimliği” menüsüne dokunuyoruz. Arayan kimliğinde üç tane mevcut seçenek vardır. Ağ varsayılanı, Numarayı gizle, Numarayı göster.

Ağ varsayılanı, Numarayı gizle, Numarayı göster-www.ceofix.com

Bu seçeneklerden ağ varsayılanı sizin operatörünüzdeki normal varsayılan ayarınızdır.

Numarayı gizle: Numarayı gizle adından anlaşılacağı gibi numarayı gizler. Numarayız gizleye  dokunduğunuz takdirde, karşı tarafın telefonunda sizin numaranız görünmeyecektir.

Numarayı göster ise; yine seçiminizi yaptıktan sonra numaranız görünür olacaktır.

Zaten benim telefon numaram aramalarda görünüyor bu seçeneklere neden gerek var derseniz. Hemen açıklayım. Operator olarak varsayılan olarak telefon numaranız aradığınız kişilerin ekranında çıkıyorsa gizleyebilirsiniz, yada tam tersi varsayılan olarak operatör tarafından numaranız gizli ise dilerseniz görünür hale getirebiliyorsunuz.

Yöntem 2:

Anlık aramalar için ideal bir çözüm olabilir. Özel numaradan çağrı yapmak için:    #31# den sonra telefon numarasını yazıp arama butonuna dokunmanız yeterlidir.

Önemli not: Telefon numaranızı gizleyip karşı tarafın sizin numaranızı görüntülemesini engelleyebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar gizli numaradan çağrı kabul etmezler. Bu durumda telefon numaranızı yine görünür yapıp o kişiyi aramalısınız. Gizliden çağrı kabul etmeyen kullanıcıya numara gizleyip çağrı atamazsınız.

Telefon Numarası Programsız Nasıl Engellenir“Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?” üzerine 4 yorum

 1. uzun soluklu olmanıza sevindim, umarım ziyaretci trafiğide yükseliştedir.

  Cevapla
  • Elimden geldiğince yazılara devam ediyorum 🙂 yorum için teşekkürler 🙂

   Cevapla
 2. Bu numara gizleme işinin nerden yapıldığını merak ediyordum , bu sayfayı favorilerime ekledim gerekli oldukça kullanacağım , elinize sağlık

  Cevapla
  • Rica ederim. ben teşekkür ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu

   Cevapla

Yorum yapın