Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Gizli numaradan çağrı yapma ayarları nasıl yapılır?

Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Giden çağrılarda yani telefonunuz ile arama yaptığınızda karşı tarafa numaranızın görünmemesini isterseniz telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Peki Telefon numarası nasıl gizlenir? Yada telefon numaranız zaten gizli ise Telefon numarası nasıl gösterilir? ( Makalenin sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

Elimizdeki cep telefonları nerede ise normal sabit hatların yerine geçti ve herkesi bu telefonlar ile arıyoruz. Ve aradığımız herkese numaramız düşüyor. Peki ya ttelefon numaramızı vermek istemezsek? Nasıl telefon numaramı gizlerim sorularının yanıtlarına geçiyoruz. Ayrıca bu konu size yardımcı olmaz ise yeni nesil Android telefonlarda numara gizleme ayarları nerede konusuna göz atabilirsiniz. ?

Gizli numaradan arama yapmak için 2 yöntem vardır. 

Yöntem 1:

Cihaz ayarları altında > Çağrı ayarı vardır. Çağrı ayarına dokunuyoruz. Ve “Ek ayarlar” a dokunuyoruz.

Gizli numaradan çağrı yapma ayarları nasıl yapılır?

Bu ekranda “Arayan kimliği” menüsüne dokunuyoruz. Arayan kimliğinde üç tane mevcut seçenek vardır. Ağ varsayılanı, Numarayı gizle, Numarayı göster.

Gizli numaradan çağrı yapma ayarları nasıl yapılır?

Bu seçeneklerden ağ varsayılanı sizin operatörünüzdeki normal varsayılan ayarınızdır.

Numarayı gizle: Numarayı gizle adından anlaşılacağı gibi numarayı gizler. Numarayız gizleye  dokunduğunuz takdirde, karşı tarafın telefonunda sizin numaranız görünmeyecektir.

Numarayı göster ise; yine seçiminizi yaptıktan sonra numaranız görünür olacaktır.

Zaten benim telefon numaram aramalarda görünüyor bu seçeneklere neden gerek var derseniz. Hemen açıklayım. Operator olarak varsayılan olarak telefon numaranız aradığınız kişilerin ekranında çıkıyorsa gizleyebilirsiniz, yada tam tersi varsayılan olarak operatör tarafından numaranız gizli ise dilerseniz görünür hale getirebiliyorsunuz.

Yöntem 2:

Anlık aramalar için ideal bir çözüm olabilir. Özel numaradan çağrı yapmak için:    #31# den sonra telefon numarasını yazıp arama butonuna dokunmanız yeterlidir.

Önemli not: Telefon numaranızı gizleyip karşı tarafın sizin numaranızı görüntülemesini engelleyebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar gizli numaradan çağrı kabul etmezler. Bu durumda telefon numaranızı yine görünür yapıp o kişiyi aramalısınız. Gizliden çağrı kabul etmeyen kullanıcıya numara gizleyip çağrı atamazsınız.

“Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?” üzerine 9 yorum

  1. Bu numara gizleme işinin nerden yapıldığını merak ediyordum , bu sayfayı favorilerime ekledim gerekli oldukça kullanacağım , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın