Hızlı Erişim Araç Çubuğuna “Geri Dönüşüm Kutusu” Nasıl Eklenir

Hızlı Erişim Araç Çubuğuna “Geri Dönüşüm Kutusu” Nasıl Eklenir

Windows Dosya Gezgini’ndeki Geri Dönüşüm Kutusu, silinen dosyaları yönetmek için kullanışlı bir araçtır. Hızlı Erişim Araç Çubuğu, uygulama tarafından belirtilen veya kullanıcı tarafından seçilen bir dizi komut ekleyebileceğiniz küçük, özelleştirilebilir bir araç çubuğudur. Kolay erişim için Geri Dönüşüm Kutusu’nu  Hızlı Erişim Araç Çubuğuna sabitlemek mi istiyorsunuz?

Hızlı Erişim Araç Çubuğuna “ Geri Dönüşüm Kutusunu temizleme” komutunu  nasıl ekleyeceğimizi  bu konuda anlatacağım.  Böylece Geri Dönüşüm Kutusu’nu tek tıklamayla Dosya Gezgini içinden temizleyebileceğiz.

Geri Dönüşüm Kutusunun Temizleme seçeneğini Hızlı Erişim Araç Çubuğuna sabitle – Tek Tıkla Dosya Gezgininden çöpü temizle.

1- Geri Dönüşüm Kutusu’nu açın.

2- Ardından “ Geri Dönüşüm Kutusunu boşalt” simgesine sağ tıklayın ve açılır menüden “Hızlı Erişim Araç Çubuğuna Ekle” seçeneğini seçin.

Hızlı Erişim Araç Çubuğuna “Geri Dönüşüm Kutusu” Nasıl Eklenir

Geri Dönüşüm Kutusu’nu Boşalt simgesine tıkladığınızda, Geri Dönüşüm Kutusu’ndaki tüm öğeleri hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu yöntemin Geri Dönüşüm Kutusu’nu açmayacağını unutmayın.  Dosya Gezgini’nin sol üst köşesinde  Hızlı Erişim Araç Çubuğuna  eklenen Geri Dönüşüm Kutusu simgesi sadece tek tık ile çöpü  temizler.

Hızlı Erişim Araç Çubuğun‘ dan Geri Dönüşüm Kutusunu temizleme seçeneğini kaldırın

Hızlı Erişim Araç Çubuğundaki önceden eklenmiş olan “Geri Dönüşüm Kutusunu boşalt” seçeneğini kaldırmak için çöp kutusu simgesine  sağ tıklayın ve “Hızlı Erişim Araç Çubuğundan Kaldır” a tıklayın.

Hızlı Erişim Araç Çubuğun' dan Geri Dönüşüm Kutusunu temizleme seçeneğini kaldırın

Hepsi bu kadar…

Windows Gezginine Hızlı Erişim Klasörleri Nasıl Eklenir

Masa Üstü Dizininde Geri Dönüşüm Kutusu Nasıl Görüntülenir

Geri Dönüşüm Kutusu Simgesini Kolayca Değiştir

Dosya Gezginini Hızlı Erişim Yerine Bu Bilgisayar’ı Aç

Hızlı Erişimdeki Dosyaları Anında Çöp Kutusuna Gönder

Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusuna Göndermeden Sil“Hızlı Erişim Araç Çubuğuna “Geri Dönüşüm Kutusu” Nasıl Eklenir” üzerine 14 yorum

 1. Konuya bakınca çok basit görünüyor ama sürekli dosya yöneticileriyle çalışanlar için büyük hizmet doğrusu. Önemli önemsiz demeden herşeyi paylaşıyorsunuz sağolun.

  Cevapla
  • @Mahmut Berkay Y.

   Aynen Mahmut. çünkü herkesin herşeyi bilmesi imkansız. Benimde bilmediğim pek çok iey var. Araştırıp öğreniyorum. bilginin büyüğü küçüğü olmaz 🙂

   Cevapla
 2. Bunu çok sevdim. Pencereyi kapatmaya gerek kalmadan geri dönüşüm kutusu önümde…. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
 3. Küçük ama pratik bir bilgi. Sağolun.

  Cevapla
  • @Nazan

   Rica ederim. yorum için teşekkürler Nazan

   Cevapla
 4. Ben de ribbonu çok kullanıyorum. Ama geri dönüşüm kutusu eklendiğini bilmiyordum çok sağolun.

  Cevapla
 5. Çok teşekkür ederim Nimet hanım. Ellerinize sağlık.

  Cevapla
 6. Windows ta bilmediğim bir özelliği daha öğrendim , ilginç ipuçları paylaşıyorsunuz , başarılarınızın devamını dilerim

  Cevapla

Yorum yapın