Facebook’da Bold, İtalik Gibi Yazı Fontlarını Nasıl Yazarız?

Geçmiş konularımızda Whatsapp ve youtube’da kullanabileceğiniz özel yazı fontlarından bahsetmiştik. Bu konumuzda Facebook’da nasıl özel font kullanabileceğinizi anlatacağız!

Facebook'da Bold, İtalik Gibi Yazı Fontlarını Nasıl Yazarız?

Pek çok kullanıcı Facebook gönderilerinde, yorumlarında vurgu için stilli yazmak isterler. Elbette bu herkesin hakkı. Lakin Facebook bizlere bunu yapmayı pek müsaade etmiyor. Yani özel yazı türünü Facebook’da kullanmak istiyorsanız, online araçlar kullanmak zorundasınız. Ama bu nerede ve ne zaman. Çünkü bir grup gönderisi yapacaksanız online araca gerek yok. Çünkü gruplarda online araca ihtiyacınız olmuyor. Grup göndersinde italik, bold, h1, h2 gibi kalın fontlu yazılar ile gönderi yayınlayabilirsiniz. Peki bunları nasıl yapacaksınız örnekler ile açıklayalım.

Facebook Grup gönderilerinde yazılar italik ve bold olarak nasıl yazılır?

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

Facebook’a açalım. Paylaşım yapmak istediğiniz facebook grubuna gidelim.

Gönderi oluşturmak istediğimiz yazıyı yazalım. Ve tüm yazıyı seçelim. Ardından bir yazı editörü göreceksiniz. Editörden yazı stilini değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki görselden kontrol edebilirsiniz.

Facebook Grup gönderilerinde yazı italik ve bold olarak nasıl yazılır

Facebook gruplardaki yorumlarda bold/italik gibi yazı stilleri ile yorum yazmak isterseniz yazamazsınız. Yani aslında tam yazamazsınız demiyeyim, en azından Facebook bu özelliği sunmuyor. Böylesi durumlarda online araçlar bizim imdadımıza yetişiyor.

Facebook yorumlarda, ve kişisel durum paylaşımlarında nasıl bold, italik gibi yazı stili kullanabiliriz?

Facebook’u açın. Bir gurup yorumuna yada kişisel facebook sayfanızda  durum paylaşım kutusuna yazmak istediklerinizi –>> bu adrese gidip  metin kutusuna yazın. Yada daha önce bir not defterine yazıp kopyaladığınız yazıyı bu sitedeki metin kutusuna yapıştırın.  Ardından istediğiz yazı fontunun karşısındaki “copy” yazısına tıklayın. Tıkladıktan sonra “copied!” yazacaktır.

Facebook da yazıyı bold italik yaz

Şimdi artık isterseniz yorum kutusuna , isterseniz gönderi paylaşım kutusuna kopyaladığınız yazıyı yapıştırabilirsiniz.

Facebook bold, italik yazı yaz

Evet biraz online site destekli olması zor lakin çevrenizdeki arkadaşlarınızdan bu türlü paylaşımlar görüyorsanız işin sırra sadece bunlarda. Aslında gerçektende Facebook grup göndersinde olduğu gibi diğer alanlarda da bu metin editörü özelliğini bizlere sunmalı. Bence eksik ve yanlış düşünülüyor gözü ile bakıyorum. Bu zamana kadar sunulmayan bir özelliğin ileriki zamanlarda sunulması ümidi ile diyorum.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirmenin 2 Yolu-Programsız- (ceofix.com)

Youtube Yorum Açıklama Ve Başlık’da Yazı Tipi Font Değiştir (ceofix.com)

Facebook Arkadaş Listesindeki Devredışı Kalan Hesapları Sil (ceofix.com)

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Engelle Yada Aktif Et (ceofix.com)

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir (ceofix.com)

Facebook’da E-posta Adresi Nasıl Gizlenir? (ceofix.com)

“Facebook’da Bold, İtalik Gibi Yazı Fontlarını Nasıl Yazarız?” üzerine 5 yorum

  1. Hiç bir şey anlamadım.o kadar hızlı hareket ediliyor ki,yapılan hareketleri defalarca yaptım ama başarılı olamadım,anlatımı da tam anlayamadım,sizin linki kopyaladım yaptığı hareketleri tekrar tekrar yaptım ama nafile bir türlü olmadı yazı stilleri karşıma gelmedi

    Yanıtla

Yorum yapın