Chrome’da Açılır Pencere (Pop-up’lar) Nasıl Etkinleştirilir

Chrome'da Açılır Pencere (Pop-up'lar) Nasıl Etkinleştirilir

Windows işletim sistemi için pek çok web tarayıcısı uygulaması mevcut. Google Chrome şu anda Windows, macOS, Android, iOS gibi hemen hemen her platformda kullanılabilen en çok tercih edilen web tarayıcısıdır. Chrome web tarayıcısının en iyi yanı, kullanıcılara güncel olarak güvenlik kontrol sağlamasıdır. Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, Google Chrome son birkaç yılda çok fazla gelişme kaydetti. Bunlardan biri de pop’up açılabilir pencereler. Varsayılan olarak, Google Chrome, tarayıcıdaki pop-up’ları otomatik olarak devre dışı bıraktı. Ancak tüm açılır pencereler kötü amaçlı değildir. Bazı web sitelerinde gerekli olabilir.

Açılır Pencere Pop-up Engelleyicileri Devre Dışı Bırakma

1- Öncelikle, Google Chrome tarayıcısını açıp aşağıdaki URL’yi kopyalayıp, yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Yada tam olarak yol ise ayarlar, Gizlilik ve güvenlik > Site Ayarları > Pop-up’lar ve yönlendirmeler’e tıklayın.

chrome://settings/content/popups

2- Bu URL sizi Pop-up’lar ve yönlendirmeler sayfasına götürecektir. Siteler pop-up’lar gönderip yönlendirmeler kullanabilir karşısındaki düğmeye tıklayıp açık konuma getirin. pop-up’ların açılmasını istemiyorsanız “Sitelerin pop-up’lar göndermesine veya yönlendirmeler kullanmasına izin verme” olarak işaretleyin.  Ve bazı sitelerin Pop-up’ları göstermesini sağlamak için   “Ekle” butonuna kullanın. Böylece, Pop-up’lar gönderip yönlendirmeler kullanmasına izin verilen siteler ve izin verilmeyenleri ayarlayabilirsiniz.

Chrome'da Açılır Pencere (Pop-up'lar) Nasıl Etkinleştirilir

Hepsi bu kadar! Herhangi bir site engelledikten sonra bile hala pop-up gösteriyorsa, uzantıları kontrol etmeniz gerekir. Bazı kötü amaçlı uzantılar buna sebebiyet verebilir.

Chrome Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler Nasıl Engellenir

Android Chrome’da Gelen Yeni Makale Bildirimlerini Engelle

Chrome Da Gizli Modda İken Uzantılar Nasıl Kullanılır

Chrome’da Favorileri Masa Üstüne Kısayol Olarak Ekleme

Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Yayınlanma tarihi: 27 Ağu 2019-GÜncellenme tarihi: 25-10-2022

“Chrome’da Açılır Pencere (Pop-up’lar) Nasıl Etkinleştirilir” üzerine 4 yorum

  1. Teşekür ederm takıldığım bir sitede bir türlü popup görünmyordu sanıyorum bu ayardan kaynaklı , deneyeceğim elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın