Yeni Windows 10 Sürümünü Hemen Kurmalı Mıyım?

Windows 10 güncellendi. Yeni Sürüm Nasıl? Windows 10’u güncelleyelim mi? Bekleyelim mi? Windows 10 yeni sürüm Güncellemesi ile ilgili ayrıntıları lütfen okuyun.

Yeni Windows 10 Sürümünü Hemen Kurmalı Mıyım?

Windows 10’un sıkıntılı gelen yeni sürümü dizüstü bilgisayarlara ve tabletlere yavaş yavaş dağıtılıyor. Windows 10 ‘un yeni sürümü yeni özellikler ve geliştirmeler sunuyor. Ve Yenilenen sürüm yenilikler ile birlikte sorunlar ile geldi. Tüm kullanıcıların kafasına takılan sorular genellikle şu şekilde ; Windows 10’un yeni sürümü sorunlu deniyor güncellesem mi güncellemesem mi?

Öncelikle Windows 10 1803’ün dağıtım tarihi 10 Nisan 2018 olarak planlanmıştı. Ancak birçok hatadan dolayı vazgeçildi. Bir kaç hafta sonrasında hataların düzeltildiği söylendi ve microsoftun yeniden dağıtımlara başlaması ile birlikte Chrome, Firefox’da dahil olmak üzere donma sorunları yaşandı. Sorunlar kabul edildi ve ardından bir yama yayınlandı.

Windows 10 Güncelleme Sorunlarına Göz Atalım:

Chrome, Firefox’da dahil olmak üzere pek çok uygulamada donma sorunları.

Bazı Dell bilgisayarlarda yükseltme sorunları yaşandı. Bu sorunu onaylayan Microsoft güncelleştirmeyi kalıcı bir düzeltme yapılana kadar bu cihazlarda durdurdu.

Birçok kullanıcı UEFI ekranda çökme sorunları ile karşılaştı.

Microsoft sorunlu Wİndows 10 güncellemesinde, pil sorunlarını gidermek için toshiba ve sürücüler ile ilgili sorunları giderebilmek adına intel ile ortak çalışırken etkilenen marka ve modellere güncellemeleri durdurdu.

Yapılan düzeltmeler sonrasında ise kullanıcılar cihazlarını açamadılar.

Tüm bunların yanısıra, cihazlarda parlaklık sorunları, dosya gezgini kilitlenmesi, sistemin beklenmedik davranışlar sergiliyor olması söz konusu idi.

Peki Güncelleştirme için Ne kadar bekleyelim?

Yukarıda anlatılan sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız. Sisteminizde gerek marka olarak gerek işlemci olarak 1803’ün çalışmayacağını düşünüyorsanız yükseltme için bekleyin. Tüm sorunların giderildiğine dair mutlaka toplu bir güncelleme gelecektir. O zamana kadar sanırım 1803 sorunlarından kurtulamaz. Şahsen ben kendim 1803 sürümüne geçmedim. Zaman Zaman 1803 İle ilgili bazı konuları anlatmış olsam bile 1803’ü test sistemim olarak kullanmaktayım.

Windows 10 Yükseltmeyi durdurmak için makale sonundaki linke tıklayarak Windows update blocker yazılımını kullanabilirsiniz. Benim kullandığım ve kesin olarak güncellemeyi durduran bir yazılımdır.

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma-Kesin Çözüm“Yeni Windows 10 Sürümünü Hemen Kurmalı Mıyım?” üzerine 4 yorum

 1. Supersiniz Tuba hanim, daha dun sormustum bugun hemen bir makaleyle karsilik vermissiniz. takipteyim demistim artik yakin takipteyim 😉

  Cevapla
 2. Görüşlerinize bire bir katılıyorum , Özellikle Windows 10 un her yeni çıkan sürümü malesefki BETA dır. bunda en büyük suçlu da Yeni CEO dur , her 6 ayda bir yeni windows sürümü çıkmaz bir işletim sisteminin olgunlaşması en az 2 yıldır Malesefki o CEO bunu hiçbirzaman öğrenemeyecek bence kovulmalı.

  Cevapla
  • @Burak dudu

   Teşekkür ederim. Aynen işletim sistemi oturmadan yenilikler geliyor . böylece stabil bir sürüm olmuyor. her yenilik başka bir özelliği etkiliyor.

   Cevapla

Yorum yapın