Sony Xperia Companion Kurulumu Ve Ayarları

Sony Xperia Companion aracı biliyorsunuz ki, yazılım güncelleme, yazılım onarımı, yedekleme ve geri yükleme aracı olarak bilgisayarımızda yerini alıyor.

Sony Xperia Companion Kurulumu Ve Ayarları

Elbetteki Sony telefonunuz var ise bu araca ihtiyacınız olacak. Makalelerimiz arasında da pek çok kere yazılım onarımından ve telefon yedeklenmesi konularını sizlere anlattık. Bu konulara makale sonundaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelelim bu Sony Xperia Companion aracının bilgisayara nasıl kurulduğuna ve ayarlarının nasıl yapıldığına. Pek çok kullanıcı Sony Xperia Companion yazılımı bilgisayara kurduktan sonra sürekli yazılımın açık kalmasından ve Usb kabloyu da takar takmaz yazılımın açılmasından şikayetçiler.

Aslında yazılımın sürekli açık kalıp kaynak tüketmesine yada her defasında usb kablosunu taktığımızda yazılım arayüzünden işlem yapmamıza gerek yok. Yazılıma sadece android onarımı, yedekleme ve geri yükleme işlemlerinde kullanmak için ayarlarını yapmamız gerekiyor. Sony her ne kadar yazılımı yüklerken bu seçeneği kullanıcılara sunmasa bile, ayarlarından bu seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelelim kuruluma ve ayarlarının nasıl yapılacağına:

Sony Xperia Companion Nasıl Kurulur Ayarları Nasıl Yapılır

Sony Xperia Companion yazılımını buradan indirin.

Bilgisayarınıza indirdikten sonra sağ tıklayın. Özelliklere tıklayın. Kutucuğa tik atın uygula ve tamam butonlarına tıklayın. Böylelikle engellemeyi kaldırmış olduk.

2- Yine yazılıma sağ tıklyın ve yönetici olarak çalıştır butonuna tıklayın.

3- kurulum başlayacaktır.

Sağ üst köşedeki ayarlara tıklayın.

Ayarlarda, windows başlatıldığında Xperia Companion simgesini bildirim alanında göster. Tiki kaldıralım. Bence bu bildirim alnında durmasının anlamı yok.

Uyumlu bir cihaz bağlandığında Xperia Companion’ı başlat. Bundan da tiki kaldıralım. Yine gerek yok . Her dosya transferi sırasında yazılım arayüzünün açılması gerekmiyor.

Ve Xperia Companion geliştirilmesine yardımcı olmak için adsız kullanım verileri gönder. Karşılığındaki kutucuktan tiki kaldıralım.

Sony Xperia Companion Kurulumu Ve Ayarları

 

Ve son olarak kaydet butonuna tıklayalım.

Sony Xperia Companion Yazılımı ile ilgili konular:

Android Telefon Yedeği Nasıl Alınır?

Sony Xperia XA Ultra 36.1.A.1.86 Yazılım Güncellemesi

Sony Xperia XA Ultra Android 7.0 Nougat İndir

Sony XA Ultra Nougat 7.0 Güncelleme Sorunu

Sony XA Ultra Android 7.0 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

“Sony Xperia Companion Kurulumu Ve Ayarları” üzerine 2 yorum

  1. yazılımın sürekli açık kalıp kaynak tüketmesine gerek yok demişsiniz bence bu çok değerli bir ipucu , bende sürekli açıkmış ayarlardan halletim

    Yanıtla

Yorum yapın