Windows 10 Güncellemelerini Kapatma-Kesin Çözüm

18539 Görüntülenme

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma-Kesin Çözüm-www.ceofix.com

Windows 10 güncellemeleri pek çok kişinin canını sıkıyor. Çünkü her Windows 10 güncellemesi ayrı bir sorun ile geliyor. Şahsen ben hala 1709 sürümünü kullanıyorum neden derseniz 1803 güncellemesi sorunlu çıktı. Ve geçen Windows 10 1607 güncellemelesinde yaşadığım bug sorunları ile epey bi 15 sürümünü değiştirmemiştim. Ve şuan 1709 sürümü benim için stabil sürüm ve yeni sürümlerdeki aksaklıklar bitene kadar sürüm yükseltmeyi düşünmüyorum.

Sizlere de tavsiyem Windows 10’un yeni güncellemelerinde sürüm tam olarak şikayetleri bitmeden yüklemeyin yada sürümün yükselmesine izin vermeyin. Yani Wİndows 10’un En stabil halinde yükseltmeyi yapın. Ve tüm bu açıklamalardan sonra haklı olarak sizler bana şu soruyu soracaksınız. Tamam ama Winows 10 güncellemeleri otomatik olarak veriyor ve güncellemeden nasibimizi alıyoruz ister istemez güncelleme mağduru oluyoruz. Haklısınız da.

İşte Windows 10 güncellemesini durdurmanın kesin yolunu ise bu konuda sizler ile paylaşacağım.

Windows 10’un otomatik güncelleştirmesini durdurmak için küçük ve portable yani kurulumsuz bir yazılım olan Windows Update Blocker v1.1 ‘i sizlere tavsiye edeceğim. Ben uzun süreden beri kullanıyorum Kesinlikle Windows’un güncellenmesini durduruyor. Üstelik yeni sürümde Türkçe dil desteği de eklenmiş. Peki nasıl kullanıyoruz işte adımlar:

Windows Update Blocker v1.1 ile Wİndows 10 ‘un otomatik güncelleştirmelerini durdur.

1- Windows Update Blocker’ı makale sonundaki indir butonuna tıklayın Ve yazılımı ana sayfasından indirin.

2- Wub.zip isimli zip dosyasını ayıklayın.

3- Klasör için Wub.exe dosyasına çift tıklayın. Kullanıcı hesabı denetimini onaylayın.

4- Windows güncelleştirmleri açık yada kapalı olduğunu güncel durumdan görebilirsiniz. Resime baktığınızda güncel durum yeşil yani windows 10 güncellemelerimini alıyor.

Windows Update Blocker v1.1-ww.ceofix.com

5- Güncellemeyi durdurmak için ” servisi devre dışı bırak” ı işaretliyoruz ve hemen altındaki ” servis ayarlarını koru” kutusuna bir tik atıyoruz. Ve şimdi uygula butonuna tıklıyoruz. Sağ tarafta güncel durum hemen çarpı işareti ile kırmızı olacak. Yani güncellemeleri durdurduğunu gösteren bir simge belirecek.

Windows Update Blocker v1.1-www.ceofix.com

Sonuç: Artık siz yeniden aktif edene kadar windows 10 güncellemelerini almayacaksınız. Güncelelem işlemini manuel bile gerçekleştirmek istesiniz hata verecektir.

Windows Update Blocker v1.1-www.ceofix.com

Ana sayfası :indir

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 10, Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windos Vista ,Windows XP (32\64-bit).

Desteklenen diller: English , Türkçe , German , Hebrew , Slovenian , French , Russian , Portuguese , Italian

 “Windows 10 Güncellemelerini Kapatma-Kesin Çözüm” üzerine 12 yorum

 1. Güncelleştirmeleri denetle diyince hata dedi şimdi oldu çok teşekkür ediyorum, hizmetler bölümünden devre dışı bırakıyordum sonra kendiliğinden değişiyordu şimdi o sorun çözülmüştür umarım

  Cevapla
  • Güncelleme kapatmayı Windows Update Blocker v1.2 ile yaptıysanızsorun olcağını düşünmüyorum. Manuel kapatma işe yaramıyor.

   Cevapla
 2. merhaba ben adımları uygulayıp yükledim ancak ayarlar kısmında güncelleştirmeler de sorun çıktı gibi bir şey yazmadı bende güncelleştirmeleri denetle yazıyor sorun mu var sizce olmamış mıdır?

  Cevapla
 3. BEN WİNDOWS 10 HOME SİNGLE LANGUAGE KULLANIYORUM VE HER ZAMAN GÜNCELLENİYOR PROGRAMDAN DEVRE DIŞI BIRAKIYORUM AMA 2 GÜN İÇİNDE PROGRAM BİLE AKTİF OLUYOR

  Cevapla
 4. Çok teşekkür ederim emeğinze sağlık

  Cevapla
  • Rica ederim Ali 🙂

   Cevapla
 5. Lanet Olcası Güncelleme Sonunda Durdu Teşekkürler …

  Cevapla
  • Rica ederim 🙂 Aman dikkat açık kalmasın. Windows güncellemeleri kurulu sistemi bitiriyor

   Cevapla
 6. işe yaradı çok teşekkürler

  Cevapla
  • Rica ederim Şahin. Yorum yazıp bizi bilgilendirdiğin içinde teşekkür ederim :=

   Cevapla
 7. 1803 tam iki defa isteğim dışında yüklendi açırı sinirlendim tekrar formatlayıp 1709 u kurdum , verdiğiniz yazılımı çalıştırdım şimdilik sorun yok , İnşallah kesin çözümdür, ellerinize sağlık

  Cevapla
  • Merhaba haklısınız habersiz güncellemeler kötü oluyor. ANcak anlattığım şekilde yaptığınızda windows update blocker ile kesinlikle güncelleme olmuyor. Çok uzun süredir kullanıyorum. Ve benim isteğim dışında windows güncellenmedi.

   Cevapla

Yorum yapın