Teamviewer Bağlantısında Duvar Kağıdı Görünmüyor

 Teamviewer bağlantı sırasında duvar kağıdı nasıl görünür yapılır?

Teamviewer Bağlantısında Duvar Kağıdı Görünmüyor

Uzaktan bilgisayar kontrolü yaptığımız Teamviewer’da uygulamasında bağlantı kurduğumuzda neden duvar kağıdı görünmüyor? Siyah ekranı sevmiyor iseniz Teamviewer bağlantısında varsayılan ayarlardan hoşlanmıyacaksınız demektir. Bazı kişileri siyah ekran rahatsız eder. Ve karşı tarafın bilgisayarına Teamviewer ile bağlandığımızda ise varsayılan ayar olarak ekran hep siyah renk olur. Ancak Teamviewer’da dilersek duvar kağıdı görüntüleyebiliriz.

Teamviewer’da siyah ekranı değiştirip, duvar kağıdı nasıl görüntüleriz?

Teamviewer’da duvar kağıdını görünür yapmak, bağlantı kuran kişinin elindedir. Yani bu demek oluyor kim bilgisayarınıza bağlandı ise otomatik olarak duvar kağıdınız aslında görünmez olacaktır. Lakin karşı taraf duvar kağıdınını görüntületebilir.  Bu bilginin ardından,  güvenlik yada Kişisel saygı ve gizlilik açısından akla bir soru gelir.

“Bağlantıyı sağlayan kişi duvar kağıdını görünür yapabiliyorsa benim haberim olcak mı? Olmayacak mı?”

Bağlantıyı sağlayan kişi şayet duvar kağıdını görünür yaptı ise bu değişiklikten sizinde haberiniz olacak. Çünkü bağlantı esnasında sizde duvar kağıdı yerine siyah bir ekran görürürsünüz, karşı taraf ayarlardan duvar kağıdını görünür yaparsa sizinde ekranınızda da  siyahlık gidecek ve kendi duvar kağıdınızı göreceksiniz. Yani bu eylemden haberdar olacaksınız.

Gelelim Teamviewer’da duvar kağıdının nasıl görünür yapılacağına…

1- Teamviewer bağlantısını kurduktan sonra, bağlantıyı kuran kişi karşı tarafında iznini aldıktan sonra ekranda gördüğü üst köşedeki ok simgesine tıklayıp ayarları açar.

2- Görünüm sekmesi aktifleştirir. Ve “Duvar Kağıdını gizle” kutucuğundan tiki kaldırır.

Teamviewer'da Duvar Kağıdını göster

Hepsi bu kadar. Artık kullanıcının duvar kağıdı bağlanılan kişide ve bağlanan kişinin ekranında görünür olur.

Yayınlanma tarihi: 30 Eki 2018-editlenme tarihi: 06-04-2022

“Teamviewer Bağlantısında Duvar Kağıdı Görünmüyor” üzerine 6 yorum

 1. Hep bundan yakınmışımdır , bir ayarını da bulamamıştım , hay Allah razı olsun , lakin neden sadece karşı taraf ayarı yapabiliyor , keşke her iki tarafta duvar kağıdını ayarlayabilseydi.

  Yanıtla
  • @Buse bebek

   Buse merhaba karşı taraf bu ayarı değiştirebiliyor ondan eminim. Ancak belkide diğer kullanıcı tarafından da ayarlar değiştirilebilir. Bir ara ona da bakarım. Selamlar.

   Yanıtla

Yorum yapın