Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

5492 Görüntülenme

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook hesap silme nasıl yapılır?

Facebook’da hesap açmanın limiti yok. Kurallara göre hesap açtığınızda istediğiniz kadar multi hesap sahibi olabiliyorsunuz.

Kurallara göre dedim. Nedir bu kurallar diyebilirsiniz. Açtığınız hesap kendi adınız yada fake isminiz ile olsun fark etmez sadece facebook kurallarına uyun. Hiç kimseyi bu hesaplar ile rahatsız etmeyin hakaret etmeyin kötü amaçlar için kullanmayın.

Bu şekilde hiç kimse size neden birden fazla hesabını var demez, diyemez.
Fake hesap alırken hesabınız gerçek bir isimden oluşmadığı için her an kaybetme olasılığınız vardır unutmayın. Yani ben bu hesapta kalıcıyım beni herkes böyle bilsin ve burada sahte isim ile resim paylaşayım, hayatımı yaşayım derseniz yanılırsınız. Pek çok kullanıcı bu şekilde hesap kaybetti. Şifre hataları, konum hataları yüzünden faceboook hesabınızı korumak için kilitler ve doğrulamak için sizden kimlik ister.

Hali ile de Kimliğinizi doğrulayamazsınız. Çünkü Oyuncu Burak diye alınan bir facebook hesabı için sahte bile olsa bir kimlik düzenleyemezsiniz. Çünkü hiç kimsenin ismi oyuncu olamaz.

Bu sebep ile fake hesap alırken o hesabın kapatılınca açılamayacağını göz önünde bulundurarak paylaşım yapmalısınız. Yada hesabın kapatılacağını göz önünde bulundurarak tedbirlerinizi almalısınız. 

Gelin görün ki; gün gelir, zaman geçer açtığınız hesabı gerçek isminiz yada fake hesap olsun farketmez kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Kalıcı silinir?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için buraya tıklayın. Açılan ekranda hesabımı sil butonuna tıklayın.

facebook hesabımı sil

Hesabımı sil butonuna tıkladıktan sonra onay penceresi gelecektir. Burada ilk kutucuğa hesabınınzın şifresini ikinci kutucuğa ise ekranınızda gördükleriniz yazmalısınız. Sonra tamam butonuna tıklayın.

facebook hesabımı kalıcı olarak sil

Ardından yeni açılan pencerede hesabın dondurulduğunu ve hesabınıza hiç giriş yapmadığınız takdirde 14 gün içinde kalıcı olarak silineceği yazacaktır. Tamam butonuna tıkladığınızda Facebook çıkışınız gerçeklesir ve artık 14 gün sonra hesabınız kesinlikle kalıcı olarak silinir.

hesabımı kalıcı sil

Facebook Hesap Kilitlenmesi Ve Kimlik Onaylama
Facebook’da Gönderilerimi Kimlerle Paylaşıyorum
Facebook’da Silemediğinizi Kısıtlayın“Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir” üzerine 2 yorum

  1. Teşekürler , Facebook en nefret ettiğim sosyal palyalım sitesi insanlar kendi kimlik bilgilerini akrabalarını neden orada sergiler anlamış değilim , CIS anın zuckerberg (Face book un patronu) madalya verdiği düşünülürse Facebook un amacı belli değilmi ? , Lütfen bu saçmalığı kullanmayınız

    Cevapla
    • Rica ederim. Görüşlerinizi paylşatığınız için teşekkürler. En azından insanlar gizliliklere önem verebilirler.

      Cevapla

Yorum yapın