Logonu Kendin Hızlı Ve Kolayca Oluştur

 Logonu Kendin Hızlı Ve Kolayca Oluştur

İster bir şirket olsun, isterse kendi işiniz, ister leziz ev yemekleri yapan küçük bir işletmeniz, ister internet’te bir web sayfanız olsun. Tüm bunlar için sizi öne çıkaracak tek şey markanızı temsil eden bir logo’dur. Elbetteki üretim önemli ancak işinizi ilk bakışta öne çıkartıp akılda kalıcı olacak markalaşma adımı ile;  işe bir logo tasarlamak ile başlamalısınız.

İyi tasarlanan bir logo işletmenizin benzersiz kimliğini temsil eder. Yazı tipleri, resimler ile birlikte işinizin insanlar tarafından tanınmasını sağlarken, pazardaki diğer rakiplere karşıda şirketiniz hakkında önemli bilgiler vurgular.

Elbetteki mükemmel bir logo oluşturmak kolay değil , ancak iyi tasarlanmış bir logonun sırları vardır. Bu makalemizde sizlere nasıl hızlı, kolay ve iyi logo tasarlayacağınızın ipuçlarını paylaşacağım.

Logo tasarımı için ilk adım ve kurallar:

Sadelik:

Karışık olmayan sade bir logo asla unutulmaz ve kolayca tanınır. İnsanların sattığınız ürün yada hizmetleri tek bir bakışta anlamasını sağlamalısınız.

Renkler:

İşinizi yansıtan renkleri her yönü ile ince düşünüp kullanmalısınız. Yansımayı ne kadar yakalarsınız logo tasarımınız bir o kadar iyi görünecektir. İşinizi yansıtan renklerin ışığını yakalamalısınız.

Boyut:

Tasarladığınız logo pek çok ortamda kullanılabilir olmalı.Çeşitli medya ve uygulamalar üzerinde farklı boyutlarda ve arka planlarda kullanılabileceği gibi web sitesinde , kartvizitlerde vs de de işe yaramalıdır.

Ve son olarak elbette ücret:

Logo’nun şemasını kafanızda çizdiniz. Peki ama bu Logoyu kime kaç paraya yaptırtacaksınız? Elbetteki ücretide düşündürücü olabilir. Online olarak Tailorbrands üzerinden düşük maliyetlerle kendi logonuzu kendiniz tasarlayın. Nasıl mı? işte adımlar:

Tailorbrands ile 15 dakikada logo tasarla:

1-Tailorbrands Logo tasarımı için bu linke tıklayın.

Tailorbrands Logo tasarım-www.ceofix.com

2-Artık sıra logo tasarımına geldi. İşletmenin ismini yazıyoruz ve isteğe bağlı olarak bir alt satıra işletmenin sloganını yazıyoruz.

 Online logo tasarım- ceofix.com

Ve Kategorisini seçiyoruz.

Tailorbrands ile 15 dakikada logo tasarla:

3-Sıra geldi logo için tercihimizi belirlemeye. Arayüz bize 3 Farklı logo tasarımı sunuyor.

-Simgesel bir logo- icon based: Logonuz da işletmenize temsilen bir şekil kullanabilirsiniz.

-İsim bazlı-Name based: İşletme ismi logonun ana temelini oluşturacak şekilde tasarlanabilir.

-Sadece harfler-initial based: Şirketinizi temsil eden harflerden logo yapabilirsiniz.

İkonlu bir logo için icon based tercih etmelisiniz. Ben icon based’e tıkladım.

4- Sonraki adımda ikon tercihinizi yapacaksınız. İkon tipi seçimi ve İkonlar arasında arama yapmak için “search for icon’a tıklayın. Yada Tailorbrands sizin için bir ikon tasarlayabiliyor. Ben Tailorbrands’a seçimi bıraktım “Abstract shape” tıkladım ve ilerledim.

Tailorbrands ile 15 dakikada logo yapımı -www.ceofix.com

4- Logonuzun stilini belirleyen simge seçiminin ardından şimdide yazı stilini seçeceksiniz. Ve iki yazı tipi stili size sunulacak karşınıza çıkan yazı tiplerinden beğendiğinizi seçin. Yaklaşık 5-6 kez yazı stili seçimi yapmanız gerekecek. Sunulan yazı tiplerinin ikisinden yada birinden hoşlanmadıklarınız olabilir. Tercihlerinizi beğeninize göre yapmalısınız. İki yazı stilini de beğenmedi iseniz “I disklike both”a tıklayın. Sistem yeni stiller için size seçim hakkı sunacaktır.

5- Artık tasarımımızın sonuna doğru yaklaşıyoruz.

Tailorbrands online logo yap- www.ceofix.com

Tailorbrands‘ın size sunduğu tasarımları “see more “ butonuna tıklayarak daha fazlasını görebileceğiniz gibi, üst panelden “Customize” butonuna tıklayarak logonuzun yazı boyutu, rengi , yazı stilleri ile ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz.

Tailorbrands logo tasarım - www.ceofix.com

Yaptığınız her değişikliği anında göreceksiniz. Üst bağlantıdaki indir butonuna tıklayarak logonun küçük boyutunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz yada arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Tailorbrands ile 15 dakikada logo yap-www.ceofix.com

6- Logo tasarımını tamamladıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak ödeme kısmına geçeceksiniz. “Choose” butonuna tıklayın. 2.99$ dolardan başlayan fiyat ile logonuzu 15 dakikada tasarlamış oldunuz. Plan dahilinde pek çok analiz sizi sunuyor ve logonuzu tekrar ödeme yapmadan mevsimsel ve tatilsel olarak yeniden oluşturabiliyorsunuz.

Tailorbrands ile 15 dakikada logo tasarla

Düşüncelerim ve yorumum:

İşini profesyonelce yapmak isteyenler için düşük maliyetli, kolay ve hızlı bir tasarım. Tailorbrands ‘a  yaptığınız ödeme planı Yıllık-aylık olsa bile istediğiniz zaman sonlandırabiliyorsunuz.

Tailorbrands ile logo yap - www.ceofix.com
Bu son cümlem çok önemli: Ödeme planını sonlandırsanız bile logonuz sonsuza dek sizin oluyor.  Gerçekten düşük maliyet ile sonsuza dek kullanabileceğiniz bir logoyu kendinizin görerek zevkinize göre hemde profesyonel bir tasarım ile oluşturmak bence muhteşem. Siz ne düşünüyorsunuz?

6 Yorum

  1. Kadir Han 2 Ağustos 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 3 Ağustos 2018 Alıntıla
  2. Enver D. 30 Haziran 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 30 Haziran 2018 Alıntıla
  3. furkan duru 27 Haziran 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 27 Haziran 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir