Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

Her gün maillerimizi kontrol etmeye Gmail’e bakıyoruz. Peki gmail’in görünümünden sıkıldı iseniz gmail temasını nasıl değiştirebilirsiniz! Gmailin teması varsayılan olarak gri, beyaz, siyah, kırmızı ve mavi renk kombinasyonu vardır. Renkler oldukça göze hitap edici olarak seçilmiştir. Buna rağmen gmail kişiye özel tema tercihi de sunmuyor değil. Gmail temasına gün boyu bakanlar için belkide bir değişiklik iyi gelebilir.

Gmaildeki temayı değiştirme fikri hoşunuza gitti ise aşağıdaki adımları takip edin. Gmail temasını beş adımda değiştireceğim 🙂

1- Gmail’e giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklıyoruz ayarlar açılır menüsünü aktif ediyoruz.

2- Açılır menüden “Temalar” ı seçiyoruz.

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

3. Önizlemek için resim penceresi açılacaktır. Burada Google galerisinde tanımlanmış resimlerden birini “seçip kaydet” e tıklıyorum .

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

Not: Karışık resim sevmeyenler düz renkleri de kullanabilir. Google galerisini aşağı doğru kaydırdığınızda düz renkler ile oluşturabileceğiniz arka planları da görebilirsiniz. Ve bu kısımda varsayılan temayı da seçebilirsiniz.

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

Google ‘un tanımlı resimlerini beğenmediniz mi? O halde devam ediyorum. Alternatif olarak Google bize özel resim ekleyebilmemiz için alternatif sunmuş. Adım 4 olarak devam ediyorum. 🙂

4. Alternatif olarak, kendi resminizi yüklemek veya bir fotoğrafı otomatik olarak arka plan yapacak bir URL eklemek için  sağ alt köşedeki “Fotoğraflarım” a tıklayın.

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

5. Buradan isterseniz daha önce yüklediğiniz bir resmi seçebileceğiniz gibi , yeni resim yükleyebilirsiniz yada URL’den bir resim ekleyebilirsiniz.

Gmail Teması Nasıl Değiştirilir

Gmail Sekmeleri Ve Bildirimler

Android’de Gmail Bildirimleri Gelmiyor

Gmail’den Gmail’e- Hotmail’den Gmail’e Mail Yönlendirme

Yayınlanma tarihi:13 Şub 2017 Makale güncellenme tarihi : 12 Ocak 2020

“Gmail Teması Nasıl Değiştirilir” üzerine 6 yorum

  1. ÇOk iyimiş bu yaa , manyak oldu iyimi , sağolasın kanki arkadaşlara göstereceğim acayip havalı oldu , sağolasın

    Yanıtla

Yorum yapın