Gmail Teması Nasıl DeğiştirilirGmail Teması Nasıl Değiştirilir

Her gün maillerimizi kontrol etmeye Gmail’e bakıyoruz. Peki gmail’in görünümünden sıkıldı iseniz gmail temasını nasıl değiştirebilirsiniz!

Gmailin teması varsayılan olarak gri, beyaz, siyah, kırmızı ve mavi renk kombinasyonu vardır. Renkler oldukça göze hitap edici olarak seçilmiştir. Buna rağmen gmail kişiye özel tema tercihi de sunmuyor değil. Gmail temasına gün boyu bakanlar için belkide bir değişiklik iyi gelebilir.

Gmaildeki temayı değiştirme fikri hoşunuza gitti ise aşağıdaki adımları takip edin. Gmail temasını beş adımda değiştireceğim 🙂

1- Gmail’e giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklıyorum ayarlar açılır menüsü aktif ediyorum

2- Açılır menüden “Temalar” ı seçin.

Temalar

3. Önizlemek için resim penceresi açılacaktır. Burada Google galerisinde tanımlanmış resimlerden birini “seçip kaydet” e tıklıyorum .

tema resim penceresi

Not: Karışık resim sevmeyenler düz renkleri de kullanabilir. Google galerisini aşağı doğru kaydırdığınızda düz renkler ile oluşturabileceğiniz arka planları da görebilirsiniz.

düz renk temalar

 

Google ‘un tanımlı resimlerini beğenmediniz mi? O halde devam ediyorum. Alternatif olarak Google bize özel resim ekleyebilmemiz için alternatif sunmuş. Adım 4 olarak devam ediyorum. 🙂

4. Alternatif olarak, kendi resminizi yüklemek veya bir fotoğrafı otomatik olarak arka plan yapacak bir URL eklemek için  sağ alt köşedeki “Fotoğraflarım” a tıklayın.

5. Buradan isterseniz daha önce yüklediğiniz bir resmi seçebileceğiniz gibi , yeni resim yükleyebilirsiniz yada URL’den bir resim ekleyebilirsiniz.

gmail arka plan resmi seçme

Gmail Sekmeleri Ve Bildirimler
Android’de Gmail Bildirimleri Gelmiyor
Gmail’den Gmail’e- Hotmail’den Gmail’e Mail Yönlendirme

4 Yorum

  1. Alperen 16 Ekim 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 17 Ekim 2019 Alıntıla
  2. Nimet Tuba ÖzYönetici 13 Şubat 2017 Alıntıla
  3. barış 13 Şubat 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir