Gmail’den Gmail’e- Hotmail’den Gmail’e Mail YönlendirmeGmail'den Gmail'e-Gmail'den Hotmail'e Mail Yönlendirme

Bir sürü mail’in arasında sürekli mail açıp kapatmak yerine mailllerini sürekli kullandığınız bir mail hesabına yönlendirmeye ne dersiniz?

Bugünkü konumuzda mail yönlendirmeye değineceğiz. Ve Gmail’den gmail’e ve hotmail’den yine gmail’e mail yönlendirmesi yapacağız. hotmail ikincil adresimiz olan gmail’den gelen mailleri yine gmail üzerinden kontrol edeceğiz. Yani tek posta adresimizde gelen mailleri toplayıp yönetebileceğiz.

  • 1.Adım

Gmail’den gmail’e yönlendirme:

Gmail hesabımızı açıyoruz. Sağ üstteki dişli çarktan Yönlendirme ve POP/IMAP ‘a tıklıyoruz. Yönlendirme ‘nin karşısındaki yönlendirme adresi ekle’ye tıklıyoruz ve yönlenmesini istediğimiz diğer gmail adresimizi yazıyoruz.

Ekranımıza açılan pencerede diğer hesabımıza bir onay kodu geldiği bilgisi yansıyor ve yönlendirme yapmak istediğimiz gmail hesabımıza gelen postalara bakıyoruz. Onay kodunu kopyalayıp diğer mail hesabımıza geçip onay kutusuna yapıştırıyoruz.

Ardından doğrula’ya tıklıyoruz. Şayet her iki gmail’de de gelen e-postaları tutmak istiyorsak seçimimizi ayarlıyoruz ve değişiklikleri kaydet’e tıklıyoruz. Gmailden’gmail’e mail yönlendirme işlemi bu kadar.

 

  • 2. Adım

Hotmail’den gmail’e yönlendirme:

Hotmail adresimizi açıyoruz ve sağ üstteki dişli çarka tıklayıp seçeneklere tıklıyoruz. Ardından açılan ekranda e-posta iletmeye tıklıyoruz. Ekrandaki kutucuğa hangi mail adresinize yönlendirmek istiyorsanız onu yazıyorsunuz ve yine maillerinizi outlook’da saklayıp saklamak istemediğinizin tercihini yapıp kaydet’e tıklıyorsunuz.

Önemli detayımız burada hotmail hesabımızı yıl içinde mutlakabir kere açmamız gerekiyor. Çünkü hesapta etkinlik göstermediğimiz takdirde hotmail hesabımız kapatılıyor.

Hotmail’den -Gmail’e yönlendirme işlemleride bu kadar. artık tek mail adresimizden hem hotmail hemde gmail maillerimizi kontrol altında tutuyoruz.

Konunun detaylarını adım adım youtube videomuzdan izleyerek sizde adım adım yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

#Bilginin Paylaşımına destek olun.#
#Bu videoyu yada bu sayfayı konunun altındaki paylaş butonlarını kullanarak sosyal ağlarınız da paylaşın ki daha çok kişi bu bilgiyi öğrensin. #

2 Yorum

  1. promosyon ajanda Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir