Youtube İçin Kullandığım Mikrofon: Logitech H390 İncelemesi

 Logitech H390 İncelemesi

Ofis ve işlerinizde, evden eğitimlerde lazım olan en önemli bileşen Mikrofonlu Kulaklıktır. Ve elbette Youtube’da video çekerken. Bugün makalemizde sizlere daha önce kullandığım Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık hakkında bilgiler verip,  ikinci kez  yine Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklığı neden tercih ettiğimi anlatacağım.

İş, Okul ve Youtube videoları İçin En iyi Mikrofonlu Kulaklık:

Makalelerdeki anlatımlarımı youtube videoları ile desteklemek istediğimde benim bir mikrofona ihtiyacım oldu. Bu süreç içinde pek çok kulaklıklı mikrofon ve sadece mikrofon denedim. Hiç birinde güzel bir sonuç elde edemedim. Denemiş olduğum mikorofonlu kulaklık ve mikrofonlar sesde boğukluk, arka planda ses, gürültülü çekim gibi sonuçlar veriyordu. Ve elbette mutlaka yaptığım ses kaydından bu istenmeyen sesleri çıkarmam gerekiyordu. Bu işlem ise Hem ekstra iş; hemde sesin bozulmasına sebep oluyordu.

Youtube İçin Kullandığım Mikrofon: Logitech H390 İncelemesi

Ve artık yeni kulaklık zamanı geldiğinde bu seferde Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık aldım. Ürünü alıp ilk ses kaydını yaptığımda ses kalitesindeki mükemmellik beni çok etkiledi. Gerçekten mükemmeldi. Ses kaydında asla arka planda istenmeyen sesler, gürültü, tıkırtı yoktu. Gerçekten kristal berraklığında da ses iletimi var.  Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklığı sadece ben kullanmıyorum. Ses kalitesi testinden başarılı geçtiği için ablam ve bir arkadaşımda ben aldıktan sonra Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık aldı ve onlarda artık bu kulaklığı kullanıyor.

Gelelim günümüze Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklığım beni bıraktı 🙂  Lakin ben yine Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık tercih ettim. Çünkü benim için en iyisi. Ve böylece yeni Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklığı Bir inceleme yazısı ve video ile sizlere de  tanıtmak istedim:

Mikrofonlu kulaklık Logitech H390 İncelemesi

Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık İncelemesi: Logitech H390 USB COMPUTER HEADSET

Konfor:

1- Kulaklığın ilk önce konforundan bahsetmek istiyorum. Kafa bandı sert değil yumuşaktır. Böylece başınızı acıtmaz. Ve üzeri yumuşak suni bir deri ile kaplanmıştır. Suni deri olduğu için temizliği çok kolaydır.

2- Kulaklık yastıkları da yine aynı şekilde yumuşak asla kulaklarınızı acıtmaz. Ve sizi rahatsız etmeyecek bir şekilde suni deri ile  kaplanmıştır. Kulaklarınıza asla baskı uygulamaz.

3- Kafanızın büyüklüğüne göre kafa bandını genişletebiliyorsunuz. Sağ ve ol yanlardan istediğiniz gibi kafa bandını genişletebilirsiniz.

4- Mikrofon sol tarafa konumlandırılmış . Ve mikrofon uzunluğu gayet normal olup istediğiniz gibi aşağı yukarı kaldırabilirsiniz.

5- Tüm bu özellikleri sayesinde saatlerce video çekebilir yada 2 saati aşkın bir şekilde arkadaş sohbeti yada online eğitim alabilirsiniz. Bu süreçte hiç rahatsız olmayacaksınız.

6- Üstelik; 197 gram ağırlığında olduğu için neredeyse hissetmeyeceksiniz bile.

Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklığın Özellikleri:

1- Tak Çalıştır özelliği vardır. Yazılım yüklemeye gerek yoktur. Herhangi bir PC ve Mac bilgisayarda USB-A bağlantı noktası ile hemen kullanılabilir.

2- Gürültü önleyici özelliği vardır. ( Yukarıda da bahsettiğim gibi saçma sapan sesler ve gürültüler arka plandan duyulmaz.) Ve sesleri kayıttan ayırmak zorunda kalmazsınız. Hatta videolarımdan bu kaliteyi anlayabilirsiniz.

3- Dijital stereo ses kalitesi. Özellikle netlik açısından benzersiz bir ses performansı sağlar. Logitech H390’da sürücülere sinyal göndermek için bir USB-A bağlantısı vardır, sinyal dağıtımında neredeyse hiç kayıp veya kesinti olmadığı anlamına gelir. Dahası, ses sürücüleri, hassasiyeti ve ayırt edilebilirliği garanti etmek için lazerle ayarlanmıştır. Çalışırken müzik dinlemeyi seviyorsanız pişman olmayacağınız ses kalitesi sizi bekliyor. Mikrofonu kadar duyduğunuz ses kalitesi de harikadır. Lazer ayarlı sürücüler dijital ses sağlar. Müzik, sinema ve oyun oynarken her sesi çok güzel ayırt edebilirsiniz.

En iyi Mikrofonlu kulaklık

Rahatlık:

Konuşurken hareket halinde olmayı seviyorsanız Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık ile hareketlerinizde kısıtlı kalmayacaksınız. Çünkü 233 cm uzunluğundaki kablosu ile yerinizden kalkıp etrafda hafifçe yürüyebilirsiniz. Örneğin 1 saatten fazla süren konuşmalarda hareket çok önemlidir. Arada kalkıp hareket etmek istersiniz.

Hareket Halinde ikende Kumanda sizde olsun:

233 cm uzunluğundaki kablosu ile konuşurken yürümek istediğinizde sesi açıp kapatabileceğiniz, mikrofonu sessize alabileceğiniz bir kumandası vardır.

Logitech H390 Mikrofonlu Kulaklık

Kumandanın özellikleri: Ses açıp kapatmanın yanı sıra mikrofonuda susturabiliyor. Kumanda üzerindeki artı tuşu sesi artırırken eksi göstergesi sesi kısar. Aynı zamanda kumanda üzerindeki orta tuş ise mikrofonu sessize alır yani karşı taraf sesinizi duymaz.

Kulaklığın kumandası üzerindeki ışık sabit yanıyorsa mikrofon açık demektir, ışık yanıp sönüyor ise mikrofon susturulmuş demektir.

Ayrıca kumanda üzerindeki clipsi ile kumandayı kıyafetinize ( yakanıza ) sabitleyebilirsiniz.

Ürünü buradan temin edip inceleyebilirsiniz: https://www.logitech.com/tr-tr/product/usb-headset-h390

Diğer ürün incelemeleri için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

S-Link IP-955 10400mAh Powerbank İncelemesi

S-Link IP-755 10400mAh Samsung Bataryalı Powerbank İncelemesi

Radisson Orjinal Sonic Hd Solo Kulaklık İncelemesi

Bilek Korumalı Mouse Pad i Frispy

Everest SM-250 Kablosuz Mouse İncelemesi

“Youtube İçin Kullandığım Mikrofon: Logitech H390 İncelemesi” üzerine 4 yorum

 1. Sevgiyle merhaba!
  Yaklaşık 6 yıldır Logitech teknolojisi kullanıyorum, kesinlikle adamlar işi biliyorlar. 🙂
  Klavye mouse setim başta olmak üzere kulaklık yelpazem de kablosuz olarak; h600, h800,
  kablolu olarakta h540, h151 kullanıyorum.
  h600 ve h800 kablosuz olduğundan ev işlerimi yaparken çok kolaylık oluyor.
  Tam şarj edilmişlerse, 11, 12 saate kadar pil şarjı dayanabiliyor.
  Yalnız uzun zamandan beridir Logitech ürünlerinin temininde sıkıntılar yaşanıyor.
  Bir çok ürünü bulmak zorlaştı.

  Yanıtla
  • @Cemil Atay

   Merhaba, Bencede benimde klavye ve fare seti logitech çünkü pil ömürleri çok uzun. ve kulaklık kablolu olmasına rağmen gerçekten sevdiğim bir ürün. Maalesef pandemi sebebi ile de artık daha sıkıntılanmaya başladı.

   Yanıtla
 2. Elinize sağlık , bende kullanıyorum ve ses kalitesi kullandıklarımın arasında en iyisi diyebilirim

  Yanıtla

Yorum yapın