Uygulama Yüklerken Kısayol Ana Ekrana Atanmasın

Uygulama Yüklerken Kısayol Ana Ekrana Atanmasın

Android cihazlar için yeni uygulamalar ve oyunlar yüklüyoruz. Ancak bazı uygulamaları sürekli bile açmıyoruz. Buna rağmen ana ekranı meşgul ediyor. Ve sıklıkla kullanmadığınız uygulamaları ana ekrandan kaldırarak zaman harcıyorsunuz!

Ancak hiç gerek yok google play store dan uygulama ve oyun yüklerken ana ekrana kısa yol eklemesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle kurulum sonrası kısa yolu ana ekrandan kaldırmak ile uğraşmazsınız. Üstelik ekranda ikinci bir sayfa oluşturursa hem kısa yol hemde ana ekranın ikinci sayfasını silmek zorunda kalırsınız.

Yeni uygulama yüklerken kısa yolun ana ekrana eklenmesi nasıl engellenir?

1- Goole Play Store’u açın.

2- Sol üst köşedeki hamburger menüye dokunun.

Goole Play Store

3-Ve yukarı doğru kaydırdığınızda Ayarlar’ı göreceksiniz. Ayarlar’a dokunun.

Goole Play Store ayarlar

4-Genel ayarları altında da “Ana ekrana simge ekle” yazısı ve birde onay kutusu olur. Buradaki yeşil onay tikini kaldırın.

Ana ekrana simge ekle

Artık uygulama yükledikten sonra uygulama yada oyun kısayolu ana ekrana otomatik olarak atanmayacaktır. Dilerseniz aynı yolu gözeterek ayarı değiştirebilirsiniz.

Bu konularda Dikkatinizi çekebilir:

Android Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir
Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu
Android Telefondaki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir
Android Telefondaki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir
Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma“Uygulama Yüklerken Kısayol Ana Ekrana Atanmasın” üzerine 6 yorum

 1. Cihazım Xiaomi mi a2 lite, işletim sistemi google’ın saf android’i, ayarlarda böyle bir seçenek yok her şey son sürüm bunda sorun yok. Bir çok android telefon kullandım hepsinde mevcuttu, android one telefonlar da mı yok bu ayar?

  Cevapla
  • Android one telefonları kullanmadım. İnanın bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan var ise yorum kısmından yazabilir. Böylelikle bilgi edinmiş oluruz.

   Cevapla
 2. Bende bu seçenek yok nasıl yapabilirim ?

  Cevapla
  • öncelikle doğru olarak ayarları kontrol ettiğinizden emin olun. Ayarlar google play store’un ayarları. Sonrasında belkide android versiyonundandır diyebilirim. Konu 7.0 sürümü ile anlatılmıştır

   Cevapla
 3. Faydalı bir başlık olmuş çocuklar genellikle ana ekrandki uygulamaları kurcalar bu ipucu ile onların kurcalamasını istemediklerimi en azından ana ekrandan gizleyeceğim , elinize sağlık

  Cevapla
  • evet ilk bakışta göze çarpmayacaktır. Ancak uygulamalar içerisinde görünecektir.

   Cevapla

Yorum yapın