Word Ve Excel’i Boş Sayfa Olarak Başlatma

Microsoft programlarından olan excel ve word’de başlangıç ekranı kapatalım!

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

Excel  ve Word ü açtığımızda bizi ilk önce bir açılış ekranı karşılıyor. Ve burada pek çok şablon seçimi sunuyor. Ancak bu şablonların hiç birini kullanmayanlar bu açılış ekranından hoşlanmayabilirler.

Ve oldukça da haklı alabilirler. Nedeni ise acelesi olan birinin ve boş bir word yada excel sayfası isteyen kişinin işe başlama anını bir tık bile olsa uzatıyor. Açılış ekranının gelmesi boş excel sayfasına tıklanmasının ardından amacımıza ulaşıyoruz.

Ancak tüm bu oyalama ekranlarını bir tık ile geçebiliriz. Bu ayarı hem excel’i açıp hemde Word’ü açıp yapmannız gerektiğini belirtmek isterim.

Excel Ve Word’de Açılışın Boş Excel Sayfası Olması İçin Aşağıdaki işlemleri Yapalım:

1-Excel yada Word’u açalım.

2-Boş çalışma sayfasına tıklayalım.

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

3-Sol üst köşedeki dosyaya tıklayalım.

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

 

4- Şimdide seçeneklere tıklayalım.

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

5- Genel’de > Başlangıç seçeneklerinde > Bu uygulama başlatıldığında başlangıç ekranını göster tikini kaldıralım. Ve tamam ‘a tıklayalım.

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

Word Ve Excel'i Boş Sayfa Olarak Başlatma

Tüm işlem bu kadar. Excel yada word’ü hangisine bu işlemi yaparsanız yapın aynı yolu izleyerek başlatıldığında başlangıç ekranını göster tikini kaldırdığınızda  microsoft uygulaması artık başlangıç ekranı ile değil boş çalışma belgesi ile açılacaktır.6

Bu konu 2 Aralık 2016 ‘da yazılmış olup, 03.0.2023’de güncellenmiştir.

“Word Ve Excel’i Boş Sayfa Olarak Başlatma” üzerine 12 yorum

 1. Nimet hanım çok teşekkür ediyorum. Güzel çalışmalar bunlar. Çok faydalandık.
  Bu benzeri işlemlerin toplu yer aldığı bir siteniz falan var mı?

  Yanıtla
  • @Ahmet Hayri

   TÜm paylaştığım bilgiler bu sitede. Arama yı kullanarak bulabilirsin. Yada ilgili konuların altında öneri ve sorularını dile getirebilirsin varsa ilgili başlık linki yada yardımcı olabileceğim farklı bir link paylaabilirim yada konu hakkında başlık hazırlayabilirim.

   Yanıtla
 2. Hay Allah razı olsun yaa , bende script yazılım falan arıyordum bunu yapmak için , officenin eski sürümleri çok daha kullanışlı idi yenileri sanki kullanıcıya sağ eli ile sol kullağını tutturuyor , iyiki varsınız 🙂

  Yanıtla
  • @Kaan

   aynen eski sürümler daha kullanışlı idi. Ufak bir ayar benimde gözümden kaçmıştı sonradan fark ettim. Teşekkürler yorum için, sizde iyi ki varsınız 🙂

   Yanıtla

Yorum yapın