Android Telefona Apk Dosyası Nasıl Yüklenir?

Android Telefona Apk Dosyası Nasıl Yüklenir?

Geçtiğimiz günlerde Google play store‘dan kaldırılan uygulamaları kullanabilmek için .apk dosyalarını  internetten indirerek uygulamayı yeniden kullanabileceğinizi yada eğer elinizdeki cihazda, eski telefonunuzda play store’dan kaldırılan uygulama var ise cihazdaki kurulumlu oyundan yada uygulamadan .apk çıktısını nasıl alınacağını anlatmıştık. Peki aldığımız bu .apk dosyasını nasıl yeni telefona kurabiliriz? Yada format sonrası internetten indirdiğimiz .apk dosyasını nasıl cihaza yükleriz?

Öncelikle yine bu konuda da tekrardan belirteyim. Mecbur kalmadığınız sürece .apk dosyaları ile kurulum yapmayın. Ancak ve ancak google play store’da uygulamayı bulamazsanız .apk ile kurulum yapın. İllaki kurulum yapmanız gerektiğinde ise .apk dosyasını lütfen virüstotal’de tarattrın.

.apk dosyaları android cihazlara nasıl kurulur adımlar?

1- Telefon belleği yada sd karta .apk dosyasını atın. Ben bir klasör açıp ismine apk yazdım. Ve .apk dosyalarını o klasör içerisine topladım.

2- Apk dosyasını telefona attıktan sonra bir diğer hazırlığımız cihazda yüklü olması gereken bir .rar açıcı uygulaması bunun içinde google play streo dan Rar uygulamasını indirin. ilgili uygulamaya aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

NOT: rar açıcı ile yükleme android’in bazı sürümlerinde geçerlidir. Nougat ve üst sürümlerinde apk dosyası dosya yönetcisinden apk dosyasına dokunur dokunmaz kurulabilir. 

Androidde Rar Dosyaları Nasıl Açılır

3- Rar uygulamasını da kurduktan sonra yüklemeye geçebilmemiz için cihazımızdaki sadece google play store daki uygulamaları yükle ayarını kapatacağız. Varsayılan olarak android cihazlar .apk dosyası  yüklemeye kapatılmıştır. Açmak için ayarlar uygulamasına dokunuyoruz.

4- Ekran kilidi ve güvenlik ayarını açıyoruz. Bu sayfada bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver ayarının karşılığındaki anahtarı açık konuma getiriyoruz.

 .apk dosyası ile yükleme nasıl yapılır?

Burada tüm işlemimiz bu kadar. Geriye kaldı apk dosyası ile kurulum. .apk dosyası ile yükleme nasıl yapılır?

1- Şimdi yüklediğimiz .rar uygulamasını açıyoruz. apk dosyasını attığımız yeri açıyoruz.

2- Ve yüklemek istediğimiz apk ‘ye dokunuyoruz.

3- Karşımıza gelen bu uygulamayı yüklemek istiyor musunuz ? Herhangi bir özel erişim gerektirmez. sayfasında yükle butonuna dokunuyoruz.

.apk dosyaları android cihazlara nasıl kurulur adımlar?

Uygulama yükleniyor ve uygulama yüklendi ekranları gelecektir. Aç butona dokunun.

Uygulama açılacaktır hepsi bu kadar.

Android Telefondaki Uygulamaları .Apk Formatında Yedekleme

Android De Önbellek Ve Uygulama Verisi Ne Zaman Temizlemeli

Android’de Kalıcı Uygulamaları Devre Dışı Bırak- Etkinleştir

Android Telefonlardan Uygulama- Oyun Silme

Android’de Uygulama İzinlerini Ayarla

Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu

“Android Telefona Apk Dosyası Nasıl Yüklenir?” üzerine 14 yorum

 1. selam apk dosyasını indiriyorum telefona yüklüyorum fakat program çalışmıyor yardımcı olurmuusnuz neyi eksik yapıyorum

  Yanıtla
 2. Merhaba tory comics uygulaması için apk indirmiştim ama olmadı telefon modelim de eski değil yani neden anlayamadım yardım ederseniz sevinirim.

  Yanıtla
 3. Kolay Gelsin Tuba Hanım;
  Bazı apk dosyaları winrar ile sıkıştırılıp yükleniyor sitelere ondan dolayı rar uygulamasına ihtiyaç oluyor.
  Winrar dosyasının içine genelde site reklamlarını felan ekliyorlar.

  Yanıtla

Yorum yapın