Whatsapp Bildirim Işığının Rengini Değiştir

Whatsapp Bildirim Işığının Rengini Değiştir-www.ceofix.com

Telefonlarımıza pek çok yerden bildirim geliyor, facebook, line, gmail. Bu bildirimlerin sesini duyamasak bile telefon uyku halinde iken bir bildirim ışığı yanıp söner. Ancak telefonu elimize almadan bilemeyiz. Aynı zil seslerini değiştirmek gibi. Peki ya bildirim ışığının rengini değiştirmek? Elbetteki mümkün. Varsayılan olarak bildirim rengini sevmiyor olabilirsiniz. Yada sıklıkla Whatsapp ‘den yazışıyorsanız renk katmak için bildirim ışığını değiştirmek isteyebilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun aynı bildirim ışığını kullanmak zorunda değilsiniz.

Whatsapp bildirim ışığı rengi nasıl değiştirilir?

1- Whatsapp uygulamasını açın.

2- Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun ( üç nokta)

4- Ayarlar bağlantısına dokunun.

5- Yeni açılan pencerede bildirimlere dokunun.

Whatsapp Bildirim Işığı

6- Bildirimleri aşağı doğru kaydırdığınızda Işık ayarını göreceksiniz Varsayılan olarak Beyaz gelen rengi istediğiniz renk ile değiştirebilirsiniz. Örneğin ben resimde çok belirgin olsun diye mor seçtim.

Whatsapp Bildirim Işığının Rengini Değiştir

NOT:

Whatsapp bildirimleri ile birlikte mailiniz , ve diğer uygulamalardan bildirim geldiğinde en son hangi uygulamadan bildirim aldı iseniz ekranda bildirim rengi son uygulamanın bildirim rengi olacağını unutmayın.

Bu konunun ilk yayın tarihi: 30 Mart 2018 de açılmış olup 19.05.2022 ‘de güncellenmiştir.“Whatsapp Bildirim Işığının Rengini Değiştir” üzerine 13 yorum

  1. Bildirim ışığını değiştirdim elinize sağlık artık bildirim ışığından whatsapp den geldiğini anlayabilirim sanırım

    Cevapla
  2. Vay canına Bildirim ışığı renginin değiştiğini ilk defa duyuyorum , Bukadar ince ayrıntıları düşünmüş olmalarına şaşırdım , elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın