Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin

Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin

Bilgisayarlarımızda temizlediğimiz Dns önbelliğini Android cihazımızda da temizlemek mümkün! Bilgisyarlarda CMD komutu kullarak DNS geçmişimizi temizleyebiliyoruz. Ve şiddetle de bu temizleme işlemini yapılmasını öneriyoruz. Özellikle de bilgisayarı ortak kullanıyorsanız, tamire gönderecekseniz ve satacaksanız. Kısacası bu gibi durumlara düşmeden hergün Dns önbelleğinizi temizlemeniz gerekli.

PC’de Dns önbelleğini temizlemek isteyenler nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak  aşağıda link verdiğimiz konudan inceleyebilirsiniz.

DNS Ön Belleğini Temizleyin

Peki android cihazlarda ne yapabiliriz. Google Chrome tarayıcısı kullananlar bu işlemi Geçmiş temizleme haricinde yapabilirler. Ve telefonu satarken yada tamire verirken DNS önbelleğinin temiz olması güvenlik açısından yararlı olacaktır.

Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin

Android cihazlarda ipconfig/flush dns şeklinde temizliği chrome’un Android cihazlara sunduğı arayüz ile yapabiliriz. Google Chrome tarayıcısını açalım adres satırına aşağıdaki linki tıklayın:

chrome://net-internals/#DNS

Açılan Chrome arayüzünde Clear host Cache’a tıklayın. Link yoğunluğuna göre bekleme süreniz değişebilir ama çok uzun sürmeyecek ve temizleme işlemi tamamlanacaktır.

Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin

Şimdide Sockets menüsüne tıklayın ve ardında açılan menüden flash socket pools butonuna tıklatın.
Tüm veriler silinecektir. Ve geçmişinizi silmeyi ihmal etmeyin.

Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin

Aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz.

Android Edge Tarayıcısında Geçmiş Temizle

Android Cihazlarda Google Chrome Geçmişi Nasıl Temizlenir

Android Telefondaki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir“Android Cihazlarda Dns Önbelleğini Temizleyin” üzerine 2 yorum

  1. Avatar for huseyin boz

    Elinize sağlık hiç aklıma gelmeyen bir konuya değinmişsiniz , çok faydalı buldum

    Cevapla

Yorum yapın