Windows 10’da Görev Çubuğu Yer Değişimi

Windows 10'da Görev Çubuğu Yer Değişimi

Görev çubuğunu kilitlemediğiniz durumlarda çok çabuk yer değiştirebilir. Ancak eski yerine alışık olduğumuz şekilde Görev çubuğu alta nasıl sabitlenir?

Görev çubuğunun kilitle olarak ayarlamaz isek, gerek çocukların bilgisayarı karıştırması ile gerekse bizlerin mause’un takılıp da hakimiyetini  kaybettiğimiz durumlarda sürükle bırak şeklinde bir eylemimiz olduğunda görev çubuğunu konumu artık üste yada sağ -sol olarak konum değiştirmiş olabilir.

Evet bilenler için çok basit olsa da bilmeyenler için dönüp -dolaşıp arayacakları ve yeniden görev çubuğunu konumlandırmak için zaman kaybı yaşayacakları bir gerçek.

Görev çubuğu konum ayarları:

İlk önce görev çubuğunun boş bir alanına sağ tıklayın ve ardın özelliklere tıklayın.

Açılan pencereden “Görev çubuğunun ekrandaki konumun yazısının hizasındaki açılır sekmeden alt, üst, sağ , sol olarak konumu seçin.

Görev çubuğu konum ayarları:

Daha sonra herhangi bir sebep ile görev çubuğunun yer değiştirmemesi için görev çubuğunu kilitleyin. Görev çubuğunu kilitlemek için ;görev çubuğunun boş bir alanına sağ tıklayın ve ardından özelliklere tıklayın ve görev çubuğunu kilitle’ye bir tik atın.

Görev çubuğu konum ayarları:

 

Görev çubuğu ile yaşadığınız diğer sorunlar için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz:

Windows 10 Görev Çubuğu Otomatik Gizlenmiyor

Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama

Windows 10 da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme

“Windows 10’da Görev Çubuğu Yer Değişimi” üzerine 4 yorum

  1. Birkaç kez başıma gelmişliği var , bence çok faydalı bir ipucu paylaşmışsınız, elinize sağlık

    Cevapla
  2. Geçen bir arkadaşta aynısı olmuştu internetin altıı üstüne getirdik bulamadık , elinize sağlık sitenizden çok faydalanıyoruz iyiki varsınız

    Cevapla

Yorum yapın