Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Windows'da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Windows’un ekranında sağ köşede uygulama bildirimini yeniden aktif edelim!

Bilgisayarın sağ köşesinde uygulama bildirimleri görünürken aniden bu kayboldu ise ayarları kontrol ederek yeniden aktif edebiliriz. Öncesinde bu bildirim neden kayboldu. Ve ya hangi bildirim diyebilirsiniz.

Sağ köşede özellikle ve en sık kullanılan ve  görmek istediğimiz USB çıkardıktan sonra güvenle çıkartılabilir onayını sağ köşede görme özelliğinden bahsediyorum.

Bu özellik belki farkında olmadan siz manuel olarak kapatabileceğiniz gibi, izleme programları ile bir engelleme yapmanız sebebi ile de  artık çıkmıyor olabilir. Bu ayarı yeniden aktif etmek ise oldukça kolay.

Windows'da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Başlat menüsü> Ayarlar> Sistem> Bildirimler> uygulama bildirimlerini göster karşılığındaki anahtarı açık konuma getirmelisiniz. Sonrasında sağ köşede yine bildirimleri almaya devam edebilirsiniz.

Windows'da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Windows 10’Da Ekranda Ses Düzeyi Göstergesini Gizleme

Windows 10’Da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows 10 Sağ Köşedeki Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır

“Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor” üzerine 4 yorum

  1. Sorunu çözdüm, arkaplan uygulamalarının çalışmasına izin vermediğim için bildirim gelmiyormuş. 1809 sürümüyle gelmiş bu, önceki sürümde yoktu.

    Yanıtla
  2. Benim bütün ayarlar açık fakat herhangi bir olay olmamasına rağmen bildirim sayısını gösteriyor fakat tıkladığımda boş hiç bir şey yok ayrıca bildirim gelmesi gereken yerden de bildirim gelmiyor.

    Yanıtla

Yorum yapın