Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama

10674 Görüntülenme

Görev çubuğunu resetleme-www.ceofix.com

Windows 10 sistemi tam düzgün kullanılmaya başlarken güncellemeler ile sorunlar yeniden başladı.

Windows 10  güncellemelerini bilerek yüklemesem de otomatik güncelleme şeklinde  yükseldi.

Windows 10 Home, güncellemesinden sonra Ses driver’ı bozuldu, Usb belleğini görmedi,  TR karakteri de sorun oldu  ve masa üstünde VBS dosyalarını admin yetkisinde çalıştıramadım.

Üstelik bilgisayar ismini değiştirmemde yeterli gelmedi. Temiz bir format ile gelen otomatik  güncelleme sorunlarından kurtuldum. Tr karakteri ile bilgisayarı isimlendirmeyerekte TR karakter sorununu aşmaya çalıştım.

Fakat yepyeni bir sorun  ile karşılaştım. Görev çubuğunda programların arası aralandı. Sanki aralarda görünmeyen ikonlu programlar sıralı gibi diyebiliriz. Ve sağ tık programı kaldır gibi bişey göremiyorsunuz. Çünkü orada hiç bir program yok.

Görev çubuğunu resetleme-www.ceofix.com

Şayet sorun tekrarlanır mı yada sizlerde de olur mu bilmiyorum ancak her ne nedenle olursa olsun Windows 10’da görev çubuğunu resetlemek  isterseniz aşağıdaki .bat kodlarını bir metin belgesine kopyalayıp , yapıştırın. Ve metin belgesini .bat şeklinde kaydedin.

Görev çubuğu nasıl sıfırlanır? Windows 10 Görev çubuğu sıfırlama!

Görev Çubuğunu Sıfırlama Kodları ( yani görev çubuğunu orjinale dönüştürecek) . Bu kodları çalıştırdığınızda , başlat ikonu, windows’u ara ve görev görünümü ikonları kalacak. Gerideki tüm ikonları silecek.

Windows 7 ve Windows 10 ‘da kullanabileceğiniz Görev çubuğunu sıfırlama kodları:

DEL /F /S /Q /A "%AppData%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\*"

REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband /F

taskkill /f /im explorer.exe

start explorer.exe

Bununla uğraşmak istemezseniz hazırladığım  .bat kodunu indirebilirsiniz.

Not: Windows 10 single language’da bu sorunlar ile karşılaşılmadı.

indir“Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama” üzerine 17 yorum

 1. adamsınız sıfıraladı

  Cevapla
  • :)) Teşekkürler yorum için

   Cevapla
  • ilk açtığın rar şifresiz ve içindeki txt dosyasında şifre ceofix diye yazıyor 🙂 şifre: ceofix

   Cevapla
 2. çok işime yaradı mükemmel

  Cevapla
  • Sevindim çok. İyi günler Faruk.

   Cevapla
 3. Sağolun çok işime yaradı , Görev çubuğu sıfırlandı 🙂

  Cevapla
  • Rica ederim 🙂

   Cevapla
 4. OLDU ALLAH RAZI OLSUN 🙂

  Cevapla
  • Cümlemizden inşallah selamlar.

   Cevapla
 5. Müsaadenizle bende bir hata ekleyeyim. Oyunları veya bir programı windowed(fullscreen) ayarıyla açıp yanında bir tarayıcı açıp izleyebiliyordum (her zaman üstte yapan eklentilerle tabi ….) son güncelleme sonrası bunu yapınca görev çubuğu altta sabit kalıyor…. görev çubuğunu gizle seçeneği kullandığımda ise imlecin her alta gidişinde görev çubuğu çıkması gerçekten sinir bozucu bir durum… daha siniri windows 7 de bunu hiç yaşamamam…

  Cevapla
   • Benim size anlatmak istediğim keşke verdiğiniz link kadar basit olsa…. isterseniz karşılaştığım eksikliği sizde bilgisayarınızda bakıp bana hak verebilirsiniz. pc nizde gom player ve bir tarayıcınız varsa sizde sorunumu anlayabilirsiniz. görev çubuğunuzu ayarlardan her zaman gözükmesini sağlayın. Chrome tarayıcınızı f11 tuşu ile tam ekran moduna getirin.görev çubuğu kaybolacaktır. fakat diyelimki tarayıcınız açıkken bir yanda ufak bir pencere de video seyretmek istediniz gom playerı açıp always on top özelliğini kullandınız görev çubuğu tarayıcınız tam ekran çalışmasına rağmen altta çakılı kalacak. 2 programı görev çubuğu gözükmeden ekranda kullanamayacaksınız. daha önceden bunu görev çubuğu gözükmeden windows7 de yapabiliyordum ….Bana şunu diyebilirsiniz görev çubuğunu otomatik gizle seçeneğini aktif hale getirin, Fakat bu yöntem oyunlarda bayağı sıkıntı yaratıyor. Mouse imleci her aşağı indiğinde görev çubuğu görünüyor ve mouse la oyun kontrollerini bir noktada engelliyor. Lütfen dediğimi uygulamayı deneyin belki bana hak verebilrsiniz ve belkide bana bunun hata mı yoksa windowsun eksikliğimi onu söyleyebilirsiniz. Teşekkürler….

    Cevapla
 6. Yazılarınızı beğenerek takip ediyorum ilk defa Windows 10 karşıtı bir yazınızı gördüm , ve ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti , insanlar Microsoftun beceriksizliğini ya göremiyor ya hiçbirşeyden anlamıyorlar yada umurlarında değil

  Cevapla
  • Teşekkür ederim ama bu güncelleme gerçekten bıktırdı beni çünkü hatalar devam ediyor. Sistem yüklü programlardan dosyaları siliyor, aynı isimde çift klasör oluşturup içeriğini de çöpe taşıma gibi saçmalıklar yapıyor.

   Cevapla

Yorum yapın