Youtube Videosu Paylaşım AyarlarıYoutube Paylaşım AyarlarıYoutube’da yüklediğiniz videoyu paylaşım ayarlarından istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Ancak Liste dışı ve özel paylaşımlar ne anlama geliyor?

İsterseniz yeni yüklediğiniz videoyu, isterseniz geçmişte yüklediğiniz youtube videolarını paylaşım ayarını değiştirerek videonun görünürlük ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilme imkanınız var. Hemde istediğiniz zaman.

Yani youtube ‘a yüklediğiniz videoları erişime kısıtlamanızdan yada erişime açmanızdan bahsediyorum. Olur ya youtube’a bir video yüklersiniz sonrada daha yayınlamak istemezsiniz yada herkes izlesin istemezsiniz.

Yada geçmişte yüklediğiniz bir videoyu artık herkese açık yapmak istemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda youtube’da içerik oluşturucuya tıklayıp ilgili videounuzu bulup sağdaki açılır menüden bu seçimleri yapabiliyorsunuz. Bakalım Youtube’da video yayınlama seçimleri nelermiş?

Herkese Açık Paylaşım:

-Açılır pencereden herkese açık konumuna getirin

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Yayınlaya tıkladığınızda soldaki URL’den herkese açık konumda olur.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Liste Dışı Paylaşım
-Açılır menüden liste dışını seçtiğinizde ise sadecu  URL ‘yi paylaştığınız kişiler videonuzu görebilir. Örneğin liste dışını seçin.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Ve ardından BİTTİ ‘ye tıklayın.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Ve şimdi size bir URL verecek işte bu URL’yi kiminle yada kaç kişi ile paylaşırsanız, yada bu URL’yi verdiğiniz kişi kaç kişi ile paylaşırsa onlar izleyebilirler. Yani kısacası bu URL’ye sahip herkes izler.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Özel Paylaşım

-Özel seçimi ise çok çok özel. Liste dışı gibi değil. Özeli Seçiyoruz. Paylaş’a tıklıyoruz ve

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Bu videoyu paylaşmak istediğimiz kişinin e-posta adresiniz yazıyoruz. Paylaş demek sizi yanıltmasın. Paylaşınca herkese açık olmuyor. Baştan özel’i işaretlediğimiz için Özel olarak paylaşılmış oluyor. Ve sadece o e-posta hesabı ile youtube’a giriş yapan kişi izleyebiliyor özel seçimli yaptığınız videoyu.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Zamanlı Paylaşım:

Gelelim zamanlı olarak video paylaşmaya. Bu tercihi genellikle youtuberlar tercih edeceklerdir. Çünkü zamanlı olarak sürekli bir video paylaşmak isteyen youtuberlar videolarını önceden youtube’a yükleyip belirli aralıklar ile bu yayınları yapmak isteyebilirler.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Aşağıdaki videomuzdan tüm bunları sesli ve adım adım takip ederek de uygulayabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. metem 18 Aralık 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 18 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir