Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Youtube’da yüklediğiniz videoyu paylaşım ayarlarından istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Ancak Liste dışı ve özel paylaşımlar ne anlama geliyor? İsterseniz yeni yüklediğiniz videoyu, isterseniz geçmişte yüklediğiniz youtube videolarının paylaşım ayarını değiştirerek videonun görünürlük ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilme imkanınız var. Hemde istediğiniz zaman.
Yani youtube ‘a yüklediğiniz videoları erişime kısıtlamanızdan yada erişime açmanızdan bahsediyorum. Olur ya youtube’a bir video yüklersiniz sonrada daha yayınlamak istemezsiniz yada herkes izlesin istemezsiniz.
Yada geçmişte yüklediğiniz bir videoyu artık herkese açık yapmak istemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda youtube’da içerik oluşturucuya tıklayıp ilgili videounuzu bulup sağdaki açılır menüden bu seçimleri yapabiliyorsunuz. Bakalım Youtube’da video yayınlama seçimleri nelermiş?

Herkese Açık Paylaşım:
-Açılır pencereden herkese açık konumuna getirin. Yayınlaya tıkladığınızda video bağlantısı olarak verdiği linkte herkese açık konumda olur.

Youtube Videosu Paylaşım Ayarları

Liste Dışı Paylaşım

Açılır menüden liste dışını seçtiğinizde ise sadece  URL ‘yi paylaştığınız kişiler videonuzu görebilir. Örneğin liste dışını seçip  ardından kaydet ‘e tıklayabilirsiniz. URL’yi   kaç kişiye verirseniz sadece o kişeler  izleyebilirler. Yani kısacası bu URL’ye sahip herkes izler.

Özel Paylaşım

Özel seçimi ise çok çok özel. Liste dışı gibi değil. Özeli Seçiyoruz. Paylaş’a tıklıyoruz ve Bu videoyu paylaşmak istediğimiz kişinin e-posta adresini yazıyoruz. Paylaş demek sizi yanıltmasın. Paylaşınca herkese açık olmuyor. Baştan özel’i işaretlediğimiz için Özel olarak paylaşılmış oluyor. Ve sadece o e-posta hesabı ile youtube’a giriş yapan kişi izleyebiliyor özel seçimli yaptığınız videoyu. ( klasik içerik studyosunda geçerlidir.)

Zamanlı Paylaşım: – Planlayın
Gelelim zamanlı olarak video paylaşmaya. Bu tercihi genellikle youtuberlar tercih edeceklerdir. Çünkü zamanlı olarak sürekli bir video paylaşmak isteyen youtuberlar videolarını önceden youtube’a yükleyip belirli aralıklar ile bu yayınları yapmak isteyebilirler.

Size yardımcı olabilecek diğer tavsiye konularımızın linkleri tıklayıp okuyabilirsiniz:

Youtube’da Daha Hızlı Video İzle – Ara Bellek Sorunu Çözümü

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Çözümü

Android YouTube Uygulamasında Otomatik Video Oynatma Durdur

Youtube Yorum Açıklama Ve Başlık’da Yazı Tipi Font Değiştir

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Youtube’da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz

Yayınlanma tarihi: 27 Eyl 2016, Güncellenme tarihi : 15 ocak 2020

“Youtube Videosu Paylaşım Ayarları” üzerine 10 yorum

  1. video paylaşımında görünürlük için özel seçeneği yerine şu an gizli seçeneği var onu seçiyorum. fakat paylaşmak istediğim kişilerin eposta adreslerini girebileceğim menüyü açamıyorum. google destek sayfasında youtubestudio da video sayfasında iken seçeneklere (üç nokta) tıklayın ve gizli olarak paylaşı seçin diyor. Bu seçimi yaptığımda var olan sayfayı aynen yeni sekmede tekrar açıyor istediğim menüye bir türlü ulaşamadım.

    Yanıtla
  2. Video yüklediğimde gizlilik ayarı otomatik gizli geliyor bu ayarı değiştirmek istediğimde işlemde hata oluşuyor ve ayarları bir türlü değiştiremiyorum üç gündür bu hatayla karşılaşıyorum bu durumu nasıl düzeltebilirim teşekkürler

    Yanıtla

Yorum yapın