Facebook’a Kullanıcı Bilgilerinizi Göndermeyin!facebook

Facebook’a tarayıcınızdaki kullanıcı bilgileriniz gönderdiğinizde reklamlar canınızı sıkabilir!

Facebook, bizim kişisel bilgilerimizi alıyor ve kendi veri tabanına bu bilgileri aktarması ile facebook’daki reklam geçmişinden kurtulamıyorsunuz. Tamam kişisel reklamlar güzel bi şey ancak bazı durumlarda görünmesini istemeyebilirsiniz. Örneğin satın almış olduğunuz yada incelediğiniz bir ürün olabilir.

Yada satın almış olduğunuz ürün değilde bir sağlık sorunu ile ilgili bilgiler olabilir ve buna dayalı alakalı olarak ilaç reklamları yada bitkisel ürün reklamları çıkabilir. Sonuç olarak buda istenmeyen bir şeydir.

Kaldı ki gazetelerde, web sayfalarında gördüğünüz reklamda aynı türden reklamlar ama tarayıcınızdan geçmişinizi silmeniz ile , yada ccleaner gibi programlar ile geçmişinizi temizlersiniz tüm bunlardan kurtulursunuz.

Facebook Kullanıcılara Sıkıntı Reklam Konusunda Sıkıntı Yaşatıyor!

Belki sizin mahreminize uygun olmayan, belkide sürprizlerinizi bozacak türden reklamlar artık facebook’da görüntülenmeye başladığında bundan huzursuz olacaksınız.

Facebook’da, madem çerezleri sildiğimizde bile geçmişimizde inceleme yaptıklarımız ile ilgili reklamlar gösterimini durduramıyorsak bizde kullanıma dayalı reklam yayınlama özelliğini durdurabiliriz. 

Gelin Facebook’un Bizden Zoraki aldığı kullanıcı bilgilerini kapatalım!

Zoraki alddığı diyorum. Çünkü herkes facebook’a kayıt olur olmaz ayarlara bakmıyor. Ve bu ayar açık olarak profil açılıyor. Ve ayarlarını kontrol etmeyen kişilerin profilleri kişiselleştirilen reklamlara açık olarak duruyor.

Facebook’un sayfa üstündeki aşağı ok gösteren butonuna tıklayalım ve ardından ayarlara tıklayın.
Şimdide ekranın solundaki reklamlar bağlantısına tıklayın ve
İnternet sitesi ve uygulama kullanımlarıma dayanan reklamlar sunma onayı vermeyin kapalı konumuna getirin.
Ve hemen altında bir madde daha var: Facebook Şirketleri dışındaki uygulamalarda ve internet sitelerinde yayınlanan reklamlar bu maddeyide kapalı konuma getirin.

Tüm işlemler bu kadar. Artık Facebook’un sizin tarayıcınızdan aldığı çerezler ile reklam görüntülemesine son vermiş bulunuyorsunuz.

Konuyu aşağıdaki videoyu izleyerek daha hızlı yada pratikçe yapabilirsiniz. Kolay gelsin…

WhatsAPP Bilgilerinizi Facebook’da Paylaşıyor! 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir