Bilgisayarınızın Ekranındaki Yazıları Büyütün

Bilgisayarınız uzakta ve ekrandaki yazıları göremiyorsanız yazıları iki tık ile büyütebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Ekranındaki Yazıları Büyütün

Bilgisayara yakından bakıyorsanız sorun yok. Ancak bilgisayarı kendinizden uzaklaştırdı iseniz görme sorunları başlayacak ve bilgisayarı uzaktan kontrol edemeyeceksiniz. Eee tabii bilgisayarda çalışıyorken neden uzak durayım elbet yakınım diyebilirsiniz. Daha düne kadar benimde hiç aklıma gelmezdi.

Ancak insan hastalanınca yatarken bilgisayarda film bile izlemek istese uzaktan bir kaç tık ile yeni film açmak veya diğer işlemleri yapmak istiyor. Ve tüm bunları tam görmeden tahmini yapmak da hayli zor ve birde hasta iken stresli  oluyor. Tabii Laptop’u yatağın üzerine koyarsanız sorun olmaz.

Ancak Laptop’u asla yatak üzerinde bırakmanızı tavsiye etmem. Aksi halde siz farkında bile olmadan yorgan , pike, battaniye hava girişlerini kapatabilir. Bu durumda da bilgisayar fanı çalışmaz ve yakabilirsiniz.  Şayet böyle bir durum ile de karşılaşırsanız bilgisayar modeline göre değişebilir ancak ilk olarak bilgisayar ekranı siyah kaplanıyor ve bir koku oluyor . Eğer uykuya dalmadı iseniz bilgisayarı hemen soğuk bir ortama bırakıp soğumasını bekleyin. Çalışıyorsa kurtarmışsınız demektir. Çalışmıyorsa mutlaka bilinçli kişiler tarafından tamir edilmesi gerektiğini unutmayın.

Bu tarz kötü olaylar yaşamadan en iyisi siz laptop kullanıcısı olsanız dahi laptop’unuzu masa üstünde kullanın ve ekranı görmek içinde büyüteç kullanın.

Windows’un başlangıç menüsünde Erişim kolaylığında bulabileceğiniz büyüteç uygulamasını daha kolay ve pratik kullanmak için masa üstünde iki tıkla çalıştırabiliriz.

Bilgisayar ekranındaki yazılar nasıl büyütülür?

1- Masa Üstüne sağ tıklayıp yeni bir metin belgesi açıp son uzantısını .vbs yapın. ( dosya uzantılarının sonu nasıl görünür yapılır? konusu hakkında ise buradan bilgi alabilirsiniz.)

2- Ve dosyaya sağ tıklayıp, düzenleye tıklayın.

3- Aşağıdaki vereceğim kodları belgeye yapıştırıp, kaydedin.

4- Ve tamamdır. çift tıklayınca büyüteç açılacaktır.

Belgeye yapıştırmanız gereken kodlar: Dilerseniz konunun altındaki linkten kodların hazırlanmış halini de indirip rardan çıkartıp kullanabilirsiniz. Videomuzda da detaylı anlatım ile aktarılmıştır. Kolay gelsin.

Dim shell
Set shell = CreateObject("WScript.Shell") 
shell.Run "C:\Windows\System32\magnify.exe"

▼Download▼ Şifre:ceofix

Başlat Sağtık Menüye Komut İstemi Nasıl Ayarlanır

Windows 10 Klasörler Yavaş Açılıyor Sorununu Fixleyin

Görev Çubuğundan Arama Kutusu Yada Simgesi Nasıl Gizlenir

Yayınlanma tarihi: 29 Haz 2019-güncellenme tarihi: 18-11-2023

“Bilgisayarınızın Ekranındaki Yazıları Büyütün” üzerine 9 yorum

Yorum yapın