Windows 10’un Sizi İzlemesini Durdurun!windows 10 telemetri

Windows 10’da bilindiği üzere kullanıcıların gizlilik hakları nerede ise kalmamış durumda. Telemetri denilen izleme serisi, teşhis hizmetlerinden tutunda daha Türkiye’de kullanımda bile olmayan cortana servisleri ile bizi izlemek için programlanmış bir yazılım olarak tüm kullanıcılara bundan sonraki işletim sistemi bu diye sunuldu.

Üstelik pek çok kullanıcı Windows 10 ile kendisinin izlendiğini bile bilmiyor.

Ancak bu olumsuz özellikleri duyduğunuzda sizde windows 10’dan soğuya bilirsiniz, yada umursamayabilirsiniz. Yok böyle bişey abartıyorsunuz da diyebilirsiniz.

İşte buraya kadar okuduktan sonra yazının devamı, Windows 10 bu kadar bizi izliyor ise ne yapmalıyız peki sorusunu arayanlara için:

Windows 10’un bu özelliklerini kapatmayı sağlayan pek çok yazılım, register kayıtları var. Bunlardan biride bu günkü makalemizin konusu oldu.

Privacy Repairer isimli yazılım ile Windows 10’da Gizliliğinizi Koruyabilirsiniz.

Program, windows 10 telemetri ve teşhis hizmetleri, cortana servisi, WifiSense, el yazısı tanıma paylaşımı, internet Explorer‘daki önerilen siteler, adres çubuğu önerileri, Başlat menüsündeki reklamlar gibi siniri bozan herşeyi bu yazılım ile kapatabilmeniz mümkün.

 Privacy Repairer sistem ayarları

Daha sonra fikir değiştirirseniz ayarı değiştirebileceğinizi unutmayın. Yani pişman olacağınız hiç birşey yok. Geri dönüş sizin elinizde.

Programın kullanımı ise oldukça kolay. Aşağıdaki linkten indirip, sağ tıklayın. Yönetici olarak çalıştırın. Ve sözleşmeyi kabul edinç Program kurulumsuzdur.

privacy repairer sözleşme

Yalnızca kullanmak istemediğiniz özellikleri devre dışı bırakıyorsunuz.
Her seçenek, eyleminiz hakkında kısa bir açıklamasıda mevcut.

 Privacy Repairer telemetri

Bazı ayarlarda dangeros uyarısı göze çarpıyor. Bu ayarı değiştirmemelisiniz.

privacy-repairer-sistem-degismeyen

Bazı ayarlarda ise kırmızı ile yazılmış uyarılar mevcut. Bu kısımlarda da Program açığı kapattığını ancak windows istediğinde bu ayarı deaktif edebileceğiniz bildiriyor.

Wİndows sürümünüze göre de bazı ayarları hiç değiştiremeyebilirsiniz.

Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı:securilla
Boyut: 960 KB
Sistem: Windows 10

Ana sayfası-indir Alternatif link1-indir Alternatif link2 -indir

2 Yorum

  1. hybrid 24 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 24 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir