WinSCP’de Gizli Klasörleri Göster!Ftp’ye bağlanma programlarından olan WinSCP’de gizli klasörler ve dosyalar nasıl gösterilir?

WinSCP yazılımını kullanırken bazen gelen güncelleme sonrası mı yoksa bir kısayol kullanımı bilinmez ancak gizli klasörler artık görünmeye biliyor. Örneğin HTACCES dosyası gizli klasör sınıfında ve her zaman kullandığınız programın içinde aniden göremeyebiliyorsunuz. Üstelik diğer yazılımları  kullanamıyorsanız çeşitli sebepler ile son olarak en ihtiyacınız olduğunda bu dosyalara erişememeniz canınızı sıkacaktır.

WinSCP'de Gizli Klasörleri Göster!

Sözü gelmişken Ftp’ye bağlanma yazılımlarında altenatif olarak FileZilla ve CuteFtp gibi yazılımlarda tercih edilebilir. Ancak gelin görün ki bazen alışkanlık , bazen aldığınız hatalar ile bu programları değiştirebiliyorsunuz. Örneğin ben Filezilla kullanırken aldığım hata ile WinSCP yazılımını tercih ettim.

Ama aniden gizli klasöre ulaşamayışımı ve FileZilla’nın açılmadığını günü de unutmuş değilim.

Böyle bir durumda benim kullandığım çok kısa bir tuş kombinasyonu var. (Ctrl+Alt+H) tuş kombinasyonu ile bu klasörleri anında görünür yapabilirsiniz. Bu klasörlerin gizliliği bilgisayardaki klasörleri gizleyip açmak ile ilgili değil programın kendisi ile ilgili bu sebep ile Wincsp penceresi seçili iken bu tuş kombinasyonunu kullanmalısınız. Hepinize kolay gelsin 

#Bilginin Paylaşımına destek olun.#
#Bu videoyu yada bu sayfayı konunun altındaki paylaş butonlarını kullanarak sosyal ağlarınız da paylaşın ki daha çok kişi bu bilgiyi öğrensin. #

♥♥♥Videomuzu sağ alt köşeden beğenip yorum bırakmayı unutmayın. Destek için teşekkür ederim ♥♥♥

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir