WinSCP’de Gizli Klasörleri Göster!

WinSCP'de Gizli Klasörleri Göster!

Ftp’ye bağlanma programlarından olan WinSCP’de gizli klasörler ve dosyalar nasıl gösterilir?

WinSCP yazılımını kullanırken bazen gelen güncelleme sonrası mı yoksa bir kısayol kullanımından dolayı mıdır bilinmez ancak zaman içinde gizli klasörler artık görünmeye biliyor. Örneğin HTACCES dosyası gizli klasör sınıfında ve her zaman kullandığınız programın içinde aniden göremeyebiliyorsunuz.

Üstelik diğer yazılımları  kullanamıyorsanız çeşitli sebepler ile son olarak en ihtiyacınız olduğunda bu dosyalara erişememeniz canınızı sıkacaktır. Sözü gelmişken Ftp’ye bağlanma yazılımlarında alternatif olarak FileZilla ve CuteFtp gibi yazılımlarda tercih edilebilir. Ancak gelin görün ki bazen alışkanlık , bazen aldığınız hatalar ile bu programları değiştirebiliyorsunuz.

Örneğin ben Filezilla kullanırken aldığım hata ile WinSCP yazılımını tercih ettim. Ama aniden gizli klasöre ulaşamayışımı ve FileZilla’nın da açılmadığı günü unutmuş değilim.

Böyle bir durumda benim kullandığım çok kısa bir tuş kombinasyonu var. (Ctrl+Alt+H) tuş kombinasyonu ile bu klasörleri anında görünür yapabilirsiniz. Bu klasörlerin gizliliği bilgisayardaki klasörleri gizleyip açmak ile ilgili değil programın kendisi ile ilgili bu sebep ile Wincsp penceresi seçili iken bu tuş kombinasyonunu kullanmalısınız. Hepinize kolay gelsin 

Yayınlanma tarihi: 8 Haz 2016, Güncellenme tarihi: 31 Aralık 2019

“WinSCP’de Gizli Klasörleri Göster!” üzerine 6 yorum

  1. Çok teşekürler bu uygulamayı denemeyi uzun süredir düşünüyordum sayenizde deneyeyim bari.

    Yanıtla

Yorum yapın