Windows 10 da Görev Çubuğuna Klasör SabitlemeWindows 10 da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme İşlemi Windows 7 deki işlemleri ile aynı. İzleyerek birlikte Windows 10’da klasör sabitleyebiliriz.

Windows 7’de görev çubuğuna bir kaç değişim ile klasör sabitliyorduk. Windows 10’da yine aynı şekilde klasör sabitlemek devam ediyor.

Görev çubunğuna klasör sabitleme
Sık kullanılan klasörleri görev çubuğuna sabitlemek oldukça fazla istenilen bir durum. Nedeni ise masa üstünü bu klasörler ile kaplamak istemeyebilirsiniz. Masaüstünü daha az klasör ile kullanmak ve bilgisayarım > yolunu izleyerek aranılan klasöre ulaşmak zaman kaybı oluyor. Pratikteki çözüm ise ilk önce görev çubuğuna klasörü sabitlemek oluyor ama maalesef Microsoft hiç bir işletim sisteminde klasör sabitlemeye izin vermiyor.

Kullanıcıların görev çubuğunda klasör sabitleyebilmesi için bir kaç değişim yapması gerekiyor. Tabi ki Windows 7’de yaptığımız işlemleri Windows 10’da yapmak mümkün.

Ne Yapıyoruz ilk önce bir masa üstünde kısayol hedefi belirleyerek yada kısayol bir kısayol oluşturarak hangisini yapacağınız farketmez. İkiside aynı yola geliyor. Her iki işlemide videomuzda izleyebilmeniz mümkün. Sonrasında ise o kısayolun hedefine Explorer yazıyoruz. Yani kısayol klasörünün Explorer gibi işlem yapmasını sağlıyoruz. Tabi ki bunu iki yol ile yapabiliriz.

Aslında kısayol yapma işlemi ikisinde de aynı  hesaba geliyor. Siz istediğiniz yolu tercih edebilirsiniz.

Hadi hep birlikte videomuzdaki adımları beraber yaparak görev çubuğuna klasör sabitleyelim.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir