Camtasia’da Çalışma Projesi Nasıl Kaydedilir?

Camtasia'da Çalışma Projesi Nasıl Kaydedilir?

Video kayıt ve düzenleme programı Camtasia’da projelerinizin kaybolmasın!
Videodaki Projelerinizin İçerikleri Kaybolmadan Onları Zipli Olarak Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Camtasia programında  pek çok videonuzu düzenliyor olabilirsiniz ve bu düzenlediğiniz videoların projelerini kaydetmek  isteyebilirsiniz. Lakin bu projeyi açtığımızda ise  bazen bize kaybettiğimiz projenin eksik olduğunu ve bazı materyallerin kayıp olduğunu gösteriyor.

Eee biz projemizi kaydetmiştik nereye gitti bu materyaller?

Camtasiada alınan camproj isimli alınan projenin yedeği aslında çok işe yarar değil. Çünkü projemizde kayıplara sebebiyet veriyor. Sebebi ise siz projeyi kaydettiğinizi sanıyorsunuz ancak projeye tekrar geri dönene kadar o projenin kaynağında kullandığınız meteryaller örneğin ses dosyası yada görseli bilerek yada bilmeden yerini değiştiriyorsunuz yada siliyorsunuz. Ve bu işlemden sonra şayet projemize geri dönmek isterseniz projeniz açılacak ama eksik materyalleri ile karşılaşacaksınız.

Hele birde projenin dahilindeki meteryalleri  camproj isimli projemi aldım diye sildi iseniz tekrar geri dönüşü olmayacak hatayı yaptınız demektir.

Peki tam anlamı ile camtasiada bir proje  nasıl kayıpsız kaydedilir?

Projenizi camtasia ile ile ziplerseniz kayıpsız olarak kaydedebilirsiniz. Üst menüden File> export project as zip  ‘e tıklamanız yeterlidir. Kolay gelsin.

 

Yorum yapın