Camtasia’da Çalışma Projesi Nasıl Kaydedilir?Video kayıt ve düzenleme programı Camtasia’da projelerinizin kaybolmasın!

Videodaki Projelerinizin İçerikleri Kaybolmadan Onları Zipli Olarak Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Camtasia programında  pek çok videonuzu düzenliyor olabilirsiniz ve bu düzenlediğiniz videoların projelerini kaydetmek  isteyebilirsiniz.

camtasia
Yada videoyu düzenlerken bu düzenleme yarım kalabilir.  Tekrar kaldığınız yerden projeyi açmak için genellikle save e tıklayarak projeyi alıyoruz.

Lakin bu projeyi açtığımızda ise  bazen bize kaybettiğimiz projenin eksik olduğunu va bazı materyallerin kayıp olduğunu gösteriyor.

Eee biz projemizi kaydetmiştik nereye gitti bu materyaller?

Camtasiada alınan camproj isimli alınan projenin yedeği aslında çok işe yarar değil. Çünkü projemizde kayıplara sebebiyet veriyor. Sebebi ise siz projeyi kaydettiğinizi sanıyorsunuz ancak projeye tekrar geri dönene kadar o projenin kaynağında kullandığınız meteryaller örneğin ses dosyası yada görseli bilerek yada bilmeden yerini değiştiriyorsunuz yada siliyorsunuz. Ve bu işlemden sonra şayet projemize geri dönmek isterseniz projeniz açılacak ama eksik materyalleri ile karşılaşacaksınız.

Hele birde projenin dahilindeki meteryalleri  camproj isimli projemi aldım diye sildi iseniz tekrar geri dönüşü olmayacak hatayı yaptınız demektir.

Peki tam anlamı ile camtasiada bir proje  nasıl kayıpsız kaydedilir?

File-save Project zip ile bir projeyi kayıpsız olarak kaydede bilirsiniz. Kolay gelsin. Ayrıntılarını ise videomuzdan izleyerek uygulayabilirsiniz. 

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir