Cpanel Şifresi Nasıl Değiştirilir?Unutulan yada güvelik sebebi ile değiştirilmesi gereken Cpanel şifresi nasıl değiştirilir?

Cpanel şifre değişim zamanı geldi ve bu şifre değişikliği nasıl yapılacağı konusunda fikir sahibi olmayabilirsiniz. Öncelikle Cpanel şifresinin neden değiştirmeniz gerekeceği konusunda bilgi verelim.

unutulan-sifre-cpanel

Cpanel bilgilerinin paylaşılması çok tavsiye edilen bir durum değil ama bazen yardım amacı ile pek çok kişi cpanel bilgilerini paylaşıyor. Şifre değişikliği de bu gibi durumlarda şart oluyor. Sebebi ise içinizde herhangi şüphenin kalmaması.

Veya bambaşka bir durumdan Cpanel şifresini değişimi şart olabiliyor. Panelinizde şüphelendiğiniz bir durum olmuştur ve illaki şifre değiştirmek isteyebilirsiniz.  Belkide kullandığınız şifreden rahatsız oldunuz. Çünkü genellikle hosting aldığınızda bu şifre firmanın tanımladığı gibi geliyor. Siz aklınızda kalan ama zor bir şifre seçmeyi başabilirseniz kendi belirlediğiniz şifreyi kullanmak isteyebilirsiniz.

WordPress’den Fazla Resimler Nasıl Silinir?

Evet ama belkide ilk defa Cpanel kullanıyorsunuz ve bu şifre değişimin nereden yapılacağı konusunda bir fikriniz yok. Ki genelde yeni kullanıcılar cpanelde ne nerede ve nasıl işlem yapabileceğini bilmez.

Öncelikle Cpanel şifrenizi hatırlıyorsanız Cpanel ‘e girip rahatlıkla şifrenizi adım adım değiştirebileceğiniz bir video aşağıda sizleri bekliyor.

Ancak Cpanel şifrenizi unuttuysanız işte işler orada biraz karışık. Çünkü bu işlem hosting firmanıza göre farklılık gösterebilir. Bazı hosting firmaları sizin hosting panelinizde eski şifrenize ihtiyaç duymadan değiştirebileceğiniz bir alanı oluyor. Ama bazı hosting firmalarında ise olmayabilir.

Paragraf Arasına Adsense Reklam Nasıl Yerleştirilir?

İşte eğer unutulan şifre için bir hosting firmanızın size ayırdığı bir şifre değiştirme paneli yoksa hosting firmanız ile irtibata geçmeniz gerekiyor.

Hatırlanan şifenin değişimi ise kolay. Videomuzda adım adım izleyerek sizde bu şifre değişikliğini yapabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir