Android Telefondan Bilgisayar Nasıl Yönetilir?Telefondan masaüstüne nasıl bağlanılır?

Evet, böyle bir işlem neden gerçekleştirilebilir. Biraz karmaşık çünkü pc rahatalığını kimse bırakıpta mobilden pc’ye bağlanmaz ama akla gelebilecek durumlar olabilir.

Ufak sebeplerden dolayı bilgisayar başında değilsiniz, Android telefonunuz var ve bilgisayarınız ile işlem yapmak istiyorsunuz. Yani bilgisayar ekranını telefondan görüp işlem yapmak istiyor olabilirsiniz.

Yada bir başka durumda da siz mobilsiniz ve bir arkadaşınızın bilgisayarına bağlanmanız gerekiyor. Veya çok keyfi olarak olarak da telefonunuzdan bilgisayarınıza bağlanmak isteyebilirsiniz.

Örneğin benim gibi. Telefondan masa üstü kontrolünü merak ettiğim için bende bunu denemek istedim. Olabilir dünya hali ben deneyeyim belki mobilken bu uygulamaya ihtiyacım olabilir. Ve neyin nasıl yapıldığını daha önceden bilmek gibi kolaylık varken neden biraz araştırma yapmayalım ki.

Şaytet sizde daha önce teamviewer ile bir bağlantı gerçekleştirmedi iseniz şimdi benimle deneyebilirsiniz.

Telefondan bilgisayara bağlanmak için ilk önce google play store’dan TeamViewer for Remote Control buradan indirin. Geriye Play storedaki yükleme izinlerini verip kurmak kalıyor. Ve karşı taraftan id ve şifre istediniz mi yada kendi bilgisayarınızdaki id ve şifreyi yazdığınızda karşıdaki bilgisayara bağlantı gerçekleşiyor. Sadece tek sorun mobilken nasıl yöneteceğiniz oluyor.

Tabiki bir kaç denemeden sonra kesinlikle alışabileceğinizi söyleyebilirim. Güvenlik açısından Team viewer ile  işiniz bittiğinde telefondan kaldırmayı unutmayın çünkü kardeşiniz yada çocuğunuz bu uygulamayı bilmeden açabilir ve güvenlik açığı oluşabilir.

Gelin hep birlikte videomuzdan  bakalım ve karşılıklı olarak her iki cihazda da durumların ne olduğunu izleyelim.

Android Telefon Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edilir 

Teamviewer Bağlantısında Duvar Kağıdı Görünmüyor

Teamviewerdan Ayrılırken Not Nasıl Bırakılır

Teamviewer İle Nasıl Bağlanılır Ve Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Teamviewer’da Karşı Tarafın Sesi Duyulmuyor Çözümü

TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?

Android Telefon Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edilir

3 Yorum

  1. hüseyin boz 1 Temmuz 2019 Alıntıla
  2. Fatihhan 30 Haziran 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 30 Haziran 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir