Adsense Yeni Reklam Birimleri! Sayfa Düzeyi Reklamlar!Sayfa başı ADSENSE reklamına ek reklam gelmesi ile reklam adedi arttı!

Web sitelerinin geliri olan adsense reklamları yenilendi. Adsense reklam birimlerine sayfa düzeyi reklamları geldi.  Ve artık kullanıcılara kademe kademe yeni reklam birimi sunulmaya başlandı.

Yeni sayfa düzeyi reklam birimi   sayfa başı reklam adedine bağlı değil. Sayfa başı 3 görsel reklam ve 3 bağ reklamına ek olarak kullanacağınız yemi reklam birimi mobil kullanıcıları hedefliyor.

google-adsense

Sayfa düzeyi reklam birimi olarak adlandırılan yeni reklam biriminin biri vinyet diğeri ise Sabit/yer paylaşımlı reklamlar

Vinyet reklamlar:

Vinyet reklamları arada sayfa yüklenmesi sırasında tam ekranı kaplayan bir reklam çıkıyor ve kullanıcıya kapatma imkanı da sunuyor. Ve kullanıcı reklamı kapattığında web sayfası çoktan yüklenmiş oluyor.

Vinyet reklamlar

Sabit veya yer paylaşımlı reklamlar:

Sabit veya yer paylaşımlı reklam  türü kullanıcı ekranının kenarında kalıyor. Web sayfası ile hareket ediyor. Dilerse kullancıya kapatma imkanı sunuyor.

Sabit Yer paylaşımlı reklam

Ancak bu yeni reklam biriminin sadece mobil kullanıcılariçin gösterildiğini de son olarak belirtmek isterim. Dilerseniz şimdi yeni reklam birimininin nasıl eklendiğini aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Adsense reklam panelimize giriş yapıyoruz

Yenilenen hangi reklam türünü kullanmak istiyorsak sağ taraftaki anahtarı açık konumuna getiriyoruz.
Sonrasında ise reklam kodunu temanın header.php kodlarının arasına yerleştiriyoruz.  Reklamın ön izlemesini ise web sitenizin URL’sinin sonuna #googleads yazarak kontrol edebilirsiniz

2 Yorum

  1. ibrahim 5 Ocak 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 5 Ocak 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir