TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?

TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?

TeamViewer uzaktan bilgisayara erişim sağlama programlarından biridir. Peki bu program kurulumsuz nasıl kullanılır? Uzaktaki bilgisayara bağlantıda en çok tercih edilen programlardan biri olan team viewer ile bir tanıdığınız, akrabanız yada arkadaşınızın bir bilgisayar sorununda onların bilgisayarına bağlanabilir yada bilgisayarda anlık bir projeyi beraber hazırlamak için tercih edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bilgisayara uzaktan erişim sağlama programlarından olan teamviewer’ı kullanmak isteyebilirsiniz.

Team viewer ücretsiz bir yazılımdır. Fakat uzun süreli bağlantılar ticari kullanıma girdiği için yazılımı ücretli satın almalısınız. Ücretsiz kullanımındaki süre ise normal kullanıcılara kesinlikle yetiyor ve satın alma işlemi gerektirmiyor.

Öncelikle uzaktaki bilgisayara erişim sağlayabilmek için her iki bilgisayarda da team viewer yüklü olması gerektiğini belirtelim. Team viewer’ı iki çeşit kullanabilirsiniz. Biri bilgisayarınıza kurarak diğeri ise portable olarak. Yani bilgisayarda anlık olarak ihtiyacınız olduğunda geçici olarak kullanabilirsiniz.

Team viewer nereden indirilir? Team viewer nasıl kurulur? Team viewer portable nasıl kullanılır?

1- Team viewer’ ı ücretsiz olarak buradan indirin

2- İndirdiğiniz set-up dosyasına sağ tıklayın özellikleri seçin genel sekmesinde iken bir engelleme görürseniz engellemeyi kaldır kutucuğuna tik atıp uygula tamam butonlarına tıklayın.

3- Artık set-up ‘ı çalıştırabiliriz. Set-up’a sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştıra tıklayın.

TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?

4- Tavsiyem izleme yazılımı olduğu için bilgisayara kurmamanız yönünde olacaktır. Portable kurulumsuz çalıştırmak için açılan pencereden “sadece başlatın ve kişisel ticari olmayan kullanım için” karşılıklarındaki yuvarlakları işaretleyin.

5- Ve kabul et ve başlat’ a tıkılıyoruz. Kısa bir süre sonra şifre ekranı geliyor. Karşı bilgisayar kullanıcısından aldığımı id ve şifre ile karşı tarafın bilgisayarına artık bağlabiliriz.

Team viewer ‘ı kurulumlu kullanma:

Team viewer’ı kurulumlu kullanmak istiyorsanız nasıl devam etmek istersiniz bölümünde kur seçeneğini seçip kurulumu tamamlayın. Hepsi bu kadar.

Videomuzda team viewer nereden indirileceği ve nasıl kurulacağına dair bilgileri sizler ile paylaştık.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Teamviewer İle Nasıl Bağlanılır Ve Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Teamviewer’da Karşı Tarafın Sesi Duyulmuyor Çözümü

TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?

Android Telefon Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edilir“TeamViewer Nedir? Teamviewer Nasıl Kurulur?” üzerine 2 yorum

  1. Elinize sağlık , geçenlerde arkadaş kendisine bağlanmamı istemişti ama nasılını bilmediğim için bağlanamamıştım, bu yazılımı deneyeceğim

    Cevapla

Yorum yapın