Domain Yönlendirme Nasıl Yapılır İzle!Domain yönlendirme nasıl yapılır? Alan adını farklı bir domaine nasıl yönlendiririz?

Alan adını farklı nedenler ile yeni bir domaine yönlendirmek isteyebiliriz. Örneğin eski alan adınızı beğenmeye bilirsiniz ve akılda kalan başka bir alan adına sahip olmak isteyebilirsiniz, site içeriğini değiştirmiş olabilirsiniz, isminize özel olarak aldığınuz alan adını site içeriğine uygun bir domaine yönlendirmek isteyebilirsiniz.

Aslında bu örnekler saymak ile bitmez ve asıl olan yönlendirme işlemi nasıl yapılabilir diye düşünebilirsiniz. KOnu ile ilgili beni bilgilendiren ve yardımını esirgemeyen sordum.net‘in admini Ve  velociraptor’a teşekkür ederim. 

Gelin bir domaini başka bir domaine beraber yönlendirelim.

Cpanelimize giriş yapıyoruz ve redirects ‘e tıklıyoruz. Parmament 301’i seçili bırakıyoruz. Yönlendirmek istediğimiz alan adını seçiyoruz ve all public domain kısmından yönlendirmek istediğimiz domaini seçiyoruz. Sonrasında add ‘e tıklıyoruz. Artık alan adını yönlendirme işlemini tamamlamış bulunuyoruz. Daha ayrıntılı olarak videomuzdan izleyebilirsiniz. Videomuzu beğendi iseniz beğenmeyi unutmayın. Sosyal ağlarda da takipçimiz olabilirsiniz.   Kolay gelsin.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir:

Paragraf Arasına Adsense Reklam Nasıl Yerleştirilir?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir