Facebook Arkadaş Önerileri Nasıl Belirleniyor?Facebook arkadaş önerileri dikkatinizi çekti mi? Bu öneriler nasıl belirleniyor? Facebook’ta tanıyor olabileceğiniz kişiler nasıl çıkıyor?

Facebook‘da size gelen arkadaşlık istekleri haricinde, ara sıra size sunulan arkadaşlık tavsiyeleri oluyor. Bu tavsiyelerde zaman zaman tanıdıklarınız ve tanımadıklarınızı dahi görüyorsunuz. Hatta ve hatta listenizde olmayan akrabalarınıza bile rastlamanız mümkün oluyor.

Peki Facebook’a telefon numarası vermediniz ve mail adresinizde de tavsiye tanıdıklarınız yok. Peki bu kişileri facebook nasıl buluyor.

benim facebook algoritmasında dikkat ettiğim bir konu var. Facebook  arkadaş tavsiyelerinde arkadaşlarınızın arkadaşlarını, telefon numaranızda yer alan arkadaşları, hatta ve hatta telefon numaranızdaki arkadaşları tavsiye ederken onların  arkadaşlarını da  size tavsiye de bulunabiliyor.

Belki bu algoritmayı hepiniz farketmişinizdir ve Facebook’da gizli takılmak isteyenler hep isimlerini farklı alarak, telefon no eklemeyerek ve temiz bir mail adresi ile üyelik alıyorlar. Ancak buna rağmen arkadaş tavsiyelerinde tanıdıkları ile karşılaşabiliyorlar. Peki neden?

Bunu denemek için bildiklerimizin haricinde bi şeyler denedik. Temiz bir mail , telefon eklemedik ve arkadaş eklemedik. Sadece Facebook’da sayfaları beğendik. Yaklaşık bir hafta sonra Facebook bize bir arkadaş tavsiyesinde bulundu. Belki bir süre sonra bu arkadaşlar daha da artacak. Sizde denemek isterseniz boş bir mail ile arkadaş eklemeden popüler sayfaları beğenin. Yorumlarınızı bekliyorum.

25 Yorum

  1. Ahmet 14 Şubat 2019 Alıntıla
  2. Vural 27 Kasım 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir