Disqus Son Yorumları Nasıl Gösterilir?Disqus Son Yorumları Nasıl Gösterilir?

Pek çok web sitesinde görebileceğiniz Disqus yorum eklentisinde ayarları nasıl yapılıyor?

Disqus yorum eklentisi pek çok webmaster’ı kullanmaya özendirse de çoğu kişiyi vazgeçirtebiliyor. Disqus’ın son yorumlar ayarı otomatik olarak olderpost (eski yorumlar) olarak gelmesi ile alışılan sistemden uzaklaştırıyor kullanıcılarıda , webmasterlarıda. Bende de plugini yüklediğimde konularımda son yorumları hep an altta görüyordum. Bu kullanıcıya okuma zorluğu ve website içinde değersiz bir görünüm kazandırmasına sebep oluyordu.

Peki aynı görüş de olanlar var ise Disqus’ın bize sunduğu imkandan yararlanalım ve son yorumları üste, eski yorumları da en alta getirelim mi? Tıpkı wordpress ‘in yorumları ve diğer yorum kutuları gibi.

Yapmanız gereken ilk olarak Disqus yönetim panelinize girmelisiniz. Ardından yuklarıdaki çarklı simgeye tıklayın admin> settings > Community’e tıklayın ve newest post ‘u işaretleyi Save ( kayıt ) edin.

Tüm işlemleri aşağıdaki videomuzda izleyebilirsiniz. Youtube kanalımıza abonelik almayı unutmayın. Herkese kolay gelsin Aklınıza takılan sorularınız olursa bilgim doğrultusunda yanıtlamaya çalışacağım. Bize yorumlarınız ile ulaşabilirsiniz.. Kolay gelsin…

EK NOT:

Disqus’ın Eksileri : Lütfen buraya tıklayıp ayrıntı olarak inceleyin. 

Google tarafından indexlenmiyor.

WordPress’e ek yük getirmeye devam ediyor

⇒Disqus Yorum Eklentisi Kurma Ve İçe Aktarma Nasıl Yapılır? 

2 Yorum

  1. wtarkan 24 Nisan 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba Oz 24 Nisan 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir