Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?

Mürekkepli bir yazıcının fotokopi ve yazdırma işleminde boş kağıt verme sorununuz var ise servise gitmeden önce mutlaka denemeniz gereken bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Mürekkepli yazıcı kullanırken an olur ki printer artık fotokopi ve yazdırma işlemi size boş kağıt verebilir. bu durumda ilk akla gelen tabiki mürekkeplerdir. Pc üzerinde kontrol ettiğinizde mürekkebi dolu görürseniz bu yazıcıda sorun olduğunu göstermez. Yine mürekkeplerde sorununuz olabilir.

Şöyle ki, mürekkeplerin temizlenmesi yada ısıtılması gerekebilir. Gelin hep birlikte kontrol edelim yazıcımızdan mürekkebi çıkartıp ilk önce noktacıklı kısımları kuru bir selpak ile temizleyin. Fotokopi için tekrar kartuşları takın. Yine fotokopiyi alamazsanız yeniden çıkartın ve mürekkepleri yine bir selpak ile kontrol edin. Renkler selpağa ne kadar bulaşıyor?

Bu kontrolden sonra renkli mürekkep kuvvetli bir şekilde selpak da var ise bu renkli kartuş aktif demektir. Printer’a takıp tekli mürekkep sistemi ile rahatlıkla fotokopi çıkartabilirsiniz. Yazıcıdan çıktıda alabilirsiniz.

Şimdi sorun ise siyah kartuş da , siyah kartuş özellikleri gereği renkli kartuşlara oranla daha çabuk donduğu bilgisi hp destek tarafından benimle paylaşıldı.

Elimizdeki siyah mürekkebi aktif edebilmek için sıcak su kullanabiliriz. Eğer içerisinde halen siyah mürekkep bulunuyorsa mürekkep ısınıp aktif olacaktır. Ve yeniden printer’a taktığımızda mürekkebin artık kullanılabilir olduğunu görebilirsiniz.

Hp tarafından tavsiye edilen bir diğer husus ise; her hafta bir kağıt da olsa mürekkepler için bir çıktı almanız şeklinde.

Ancak bu işlemi yapamayacaksınız mürekkeplerin koruma bantlarını tekrar üzerine yapıştırıp bir poşeti içinde ağzını sıkıca bağlayarak muhafaza etmeniz şeklinde.

USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu

S-link IP-755 10400mAh Samsung Bataryalı Powerbank İncelemesi

S-link IP-955 10400mAh Powerbank İncelemesi

Flash Bellek Nasıl Biçimlendirilir?

6 Yorum

  1. Gülhayat dal Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  2. Özlem Uzun Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  3. petek burç Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir