Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?

Mürekkepli bir yazıcının fotokopi ve yazdırma işleminde boş kağıt verme sorununuz var ise servise gitmeden önce mutlaka denemeniz gereken bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?

Mürekkepli yazıcı kullanırken an olur ki printer artık fotokopi ve yazdırma işlemi size boş kağıt verebilir. bu durumda ilk akla gelen tabiki mürekkeplerdir. Pc üzerinde kontrol ettiğinizde mürekkebi dolu görürseniz bu yazıcıda sorun olduğunu göstermez. Yine mürekkeplerde sorununuz olabilir.

Şöyle ki, mürekkeplerin temizlenmesi yada ısıtılması gerekebilir. Gelin hep birlikte kontrol edelim yazıcımızdan mürekkebi çıkartıp ilk önce noktacıklı kısımları kuru bir kâğıt mendil ile temizleyin. Fotokopi için tekrar kartuşları takın. Yine fotokopiyi alamazsanız yeniden çıkartın ve mürekkepleri yine bir kâğıt mendil ile kontrol edin. Renkler kâğıt mendil’e ne kadar bulaşıyor?

Bu kontrolden sonra renkli mürekkep kuvvetli bir şekilde kâğıt mendil de var ise bu renkli kartuş aktif demektir. Printer’a takıp tekli mürekkep sistemi ile rahatlıkla fotokopi çıkartabilirsiniz. Yazıcıdan çıktıda alabilirsiniz.

Şimdi sorun ise siyah kartuş da , siyah kartuş özellikleri gereği renkli kartuşlara oranla daha çabuk donduğu bilgisi hp destek tarafından benimle paylaşıldı.

Elimizdeki siyah mürekkebi aktif edebilmek için sıcak su kullanabiliriz. Eğer içerisinde halen siyah mürekkep bulunuyorsa mürekkep ısınıp aktif olacaktır. Ve yeniden printer’a taktığımızda mürekkebin artık kullanılabilir olduğunu görebilirsiniz.

Her hafta bir kez yazıcıyı kullanın!

Hp tarafından tavsiye edilen bir diğer husus ise; her hafta bir kağıt da olsa mürekkepler için bir çıktı almanız şeklinde.

Ancak bu işlemi yapamayacaksınız mürekkeplerin koruma bantlarını tekrar üzerine yapıştırıp bir poşeti içinde ağzını sıkıca bağlayarak muhafaza etmeniz şeklinde.

USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu

S-link IP-755 10400mAh Samsung Bataryalı Powerbank İncelemesi

S-link IP-955 10400mAh Powerbank İncelemesi

Flash Bellek Nasıl Biçimlendirilir?

Yayınlanma tarihi: 20 Eyl 2018 -editlenme tarihi : 25-11-2021“Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?” üzerine 10 yorum

 1. Bilmediğim ilginç bilgiler edindim , Yazıcım yok ama çevremde olanlar sayfanızı onlarla paylaşacağım, teşekürler

  Cevapla
 2. Süpersiniz. Çok teşekkürler yazıcıya yeni kartuş aldım bir iki kere kullanabildim. Tekrar yazdırmak istediğimde siyah kartuş dolu olmasına rağmen renk gelmedi. Dediklerinizin hepsini yaptım. Ve şimdi çok güzel yazdırıyor. Videoda çok başarılı olmuş. Çok güzel ve yararlı bilgiler veriyorsunuz. Kolay gelsin.

  Cevapla
  • @Özlem Uzun

   Ben teşekkür ederim. Mürekkep yeniden ısındığı için sorun çözülmüş oluyor. Ve yazıcıdan yeniden baskı alabiliyorsunuz. Dikkatli olmak lazım ya arada kullanmak gerekiyor yada mürekkebi çıkarmak. Sağolun sizlerede kolay gelsin.

   Cevapla
 3. Dediklerinizi uyguladım ve yazıcım tekrar çıktı vermeye başladı , tam yenisini almak üzereydim , Allah razı olsun

  Cevapla
  • @petek burç

   sevindim. tekrar aynı sorunu yaşarsanız yine aynı işlemleri yapın yada yeni yazıcı yerine ilk önce servise göndermeyi deneyin. selamlar 🙂

   Cevapla

Yorum yapın