Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Gmail’de oturum nasıl kapatılır?

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Android telefon kullanıcıları web üzerinden oturum açtıklarında mailleri ile işlemlerini tamamladıktan sonra G-mail üzerinde oturumun kapatılacak bir link bulamamaktan şikayetçi. Haklılarda, çünkü andorid telefonda web üzerinden mail’e giriş yapıldığında çıkış yapmak yani oturumu kapatmak biraz gizlenmiş.

Gmail’de oturum açtığınızda çıkış butonu nerede?

Aslında android telefonlarda gmail uygulamasını kullanıldığı için tarayıcı üzerinden mail açılacağı pek aklına gelmeyen Google çıkış butonunuda görünür bir yere koymayı düşünmemiş. Lakin durum google’un gördüğü gibi değil. Telefonu yanında olmayan bir kişi arkadaşının tableti yada telefonundan gmail’e giriş yapmak isterse elbetteki tarayıcıyı kullanacak ve burada oturumu kapat seçeneğini bulamamak ile kişinin delirmemesi elde değil.  Bu makalemizde android telefonda tarayıcı üzerinden açılan gmail‘den çıkış nasıl yapılır konusuna değineceğim.

 Gmail oturumdan çıkmanın 3 yolu var.

Yöntem 1:

Gmail’i web üzerinden oturum açtı iseniz sayfanın sürümünü masa üstü görünümüne alabilirsiniz. Masa üstü sürümünü görüntülemek için sol üst köşedeki ızgara menüye dokunun. Ve sayfanın en altına inin. Aşağıda masa üstü sürümünü göreceksiniz.

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Hemen ekranın sağ üst köşesinde oturumu kapat linkine tıklayıp oturumu kapatabilirsiniz.

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Yöntem 2:

Bu yöntem diğer üstteki yönteme benzer. Yine aynı şekilde sayfanın altındaki diğer bir seçenek olan Eski sürüm linke tıklamak ile de oturumu kapat butonunu görüntüleyebiliriz. Eski sürüm bağlantsına tıklayın. Sayfa açıldıktan sonra açılan sayfanın en altında Çıkış yap bağlantısına tıklayın.

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Yöntem 3:

CHROME üzerinde sonlandırarak oturumu kapatabilirsiniz. Şöyle ki; gmailde iken hiç bir çıkış yapmadan google aramaya gidin google aama sayfası açıldığında sağ üst köşedeki profil ikonuna tıklayın. Ve oturumu kapat butonuna tıklayın .

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Yayınlanma tarihi: 13 Nis 2016 – Editlenme 17-04-2020

“Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?” üzerine 4 yorum

 1. Bence bilerek Gmail oturumunu kapatma linkini gizlemişler. Ama sayenizde birkaç yöntem öğrendim 🙂 elinize sağlık

  Yanıtla
   • @Nimet Tuba Öz

    elinize sağlık faydalı oldu bende istifade ettim bilgilerinizden ama benim asıl sorunum şu idi ben ben google ın herşeyimi kayıt altına alıp takip etmesinden nefret ettiğim için telefondan gmail hesabını kaldırdım ama baktım rehberde onunmuş ve orda kitüm isimleri kaldırmış oysa ne alaka gmail hesapla rehber ama dayatmacılık böyle bışey işte şimdi sorum şu google nın dışında 3. parti bi rehber indirip kurabilirmiyim telefonuma ?
    saygılar …

    Yanıtla
    • @Tayfun

     Merhaba, teşekkürler. Aynen elbette. elbette kurabilirsiniz. Ancak playstoredan arama yapmalısın. Lakin hiç birini denemediğim için şu iyidir diyemeyeceğim.

     Yanıtla

Yorum yapın