Disqus Yorum Eklentisi Kurma Ve İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

Disqus Yorum Eklentisi Kurma Ve İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

WordPress yorum kutusunu iptal edip Disqus kullanmaya ne dersiniz? WordPress yorum kutusu yerine Disqus yorumlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.  Sitelerim de bende artık Disqus kullanıma geçmiş bulunuyorum.
Peki Disqus neden tercih edilir? Öncelikle Disqus yorum kutusunun tercih sebebi spam mesajlardan kurtulma. Evet, kesinlikle spam mesajlar ile artık uğraşmıyorsunuz. Çünkü Disqus kullanan sitelere sadece Facebook, Google plus, Twitter ve Disqus hesabı ile yorum yapılabilir. Birde misafir kullanıcılar mail adresleri ile yorum bırakabilirler.

Spam yorumlar haricinde Disqus kullanımının avantajı ise WordPress veri tabanına fazla yük getirmiş olmazsınız. Peki Disqus’ı kullanalım ama eski mesajlarımız ne olacak diyebilirsiniz. Disqus’a WordPress üzerindeki eski mesajları aktarabilirsiniz. Böylelikle yorum kaybı yaşamamış olursunuz.
Ve olaki Disqus’ı sevmediniz ve Disqus kullanırken yapılan mesajları da geri wordpress’e aktarabilirsiniz. Yani kaybedecek pek birşey yok.

Disqus Yorum Eklentisinde, WordPress yorumları Disqus’a nasıl aktarılir?
Şimdi gelelim Disqus’ nasıl kurulur ve WordPress yorumları Disqus’a nasıl aktarılır? Öncelikle Disqus’ buradan indirin ve diğer işlemleri videomuzdan takip edin.

Kolay gelsin.
EK NOT:
 Yapılan test sonucu

Google tarafından indexlenmiyor.

WordPress’e ek yük getirmeye devam ediyor

“Disqus Yorum Eklentisi Kurma Ve İçe Aktarma Nasıl Yapılır?” üzerine 8 yorum

Yorum yapın