One Drive’da Dosya Yükleme Sınırı DeğişiyorOne drive ile bulut depolama kullanmayı tercih edenlere kötü haber var. 29.06.2016 tarihinde, OneDrive ile gelen ücretsiz depolama alanı miktarı 15 GB’den 5 GB’ye iniyor. Ayrıca 15 GB’lık film rulosu bonusu da sona eriyor.

One Drive'da Dosya Yükleme Sınırı Değişiyor

Kasım’da, hem OneDrive kullanıcılarına ücretsiz olarak sağlanan depolamanın miktarında hem de Office 365 Ev, Bireysel ve Üniversite aboneliklerinin kapsamında değişiklikler yapıldığını duyuran microsoft yeni değişiklikleri kullanıcılarına duyuruyor.

Değişiklikler nelerdir?

Tüm ücretsiz OneDrive hesaplarının depolama sınırı 5 GB olacaktır. Şu anda 15 GB depolama sınırı olan ücretsiz bir hesabınız varsa, bu sınır 5 GB’ye düşürülecektir. Tüm yeni ücretsiz hesaplar 5 GB depolama alanına sahip olacaktır. Ayrıca, ücretsiz hesaplar için 15 GB film rulosu depolama bonusu da artık verilmeyecektir.

Önceki 100 GB ve 200 GB ücretli planlarımızın yerini yeni 50 GB planı almıştır.

Ayrıca Office 365 Ev, Bireysel veya Üniversite abonelerine artık sınırsız depolama sunmayı planlamıyoruz. Bundan böyle, söz konusu abonelikler 1 TB OneDrive depolama alanı içerecektir.

NOT : Ücretli aboneliğinizin depolaması zaten sınırsız değilse, aboneliğiniz etkin olduğu sürece duyurulan bu değişiklikler temel depolama miktarınızı veya almış olabileceğiniz depolama bonuslarını etkilemez.

Yeni depolama sınırlarıyla, ne kadar depolanabilir?

OneDrive ücretsiz 5 GB: yaklaşık 6.600 Office belgesine veya 1.600 fotoğrafa yetecek bir alan.*

1 TB içeren Office 365: yaklaşık 1 milyon Office belgesine veya 330.000 fotoğrafa yetecek bir alan.*

*9 megapiksel JPEG fotoğrafları, 0,7 MB Office dosyaları temel alınmıştır. Kapasite içeriğe göre değişir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir