Photoshop’da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

photosop-sac-rengi-degisim

Photoshop’da kusursuz resimler oluşturulurken aynı zamanda değişimlerde yapılabiliyor.

 

Geçtiğimiz günlerde PS’de yara izinin nasıl yok edildiğinin videosunu sizler ile paylaştık. Konuya ve videoya buradan ulaşabilirsiniz. Ve resimlerinizde bulunan sivilce ve yara, uçuk izlerini fotoğraflardan yok edebilirsiniz. Konuda oldukça derin bir yara izini resimde kaybetmiştik.  Photoshop ile bu kusurlar kayboluyorken saç renginizi de  değiştirebilirsiniz. Neden saç rengi değiştirelim diyebilirsiniz? Elbette her şeyin sebebi var. Sarı saçlı acaba nasıl görünürsünüz? Yada kızıl saç size yakışır mı acaba? Saçınızda değişiklik yapmadan önce saç renginizin nasıl olacağını ve o saç rengi ile nasıl görüneceğinizi ön izleyebilirsiniz.

Saç rengi photoshop’da nasıl değiştirilir?

Photoshop’a resmi atın ve Polygonal Lasso tool ile saçı seçin.

Photoshop'da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Ardından yeni bir layer oluşturun ve brush tool ile saçları beyaza boyayın.

Photoshop'da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?
Sonrada sağdaki bölümden Soft Light’ı seçin.

 

Ve son sıra saç rengini değiştirmeye geldi. Üst menüden Hue/saturation ‘ı seçin ( yada ctrl + u tuş kombinasyonu ile huesaturation’ı açın.

Photoshop'da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Açılan pencereden sağ aşağıdaki colorize kutusuna tik atın değerler ile istediğiniz rengi verin. Nasıl yapıldığını resimler yerine videodan da  izleyip uygulayabilirsiniz. Keyifli çalışmalar. Kolay gelsin…

 

“Photoshop’da Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?” üzerine 13 yorum

  1. Teşekkür ederim. Böyle uzun uzadıya uğraşmadan saç tellerine duyarlı kolay seçim yapan bir eklentisi vardı şimdi unuttum. Araştırıp bulunabilirse o da denenebilir.

    Yanıtla
  2. Eline sağlık , son cümlen çok doğru , bayanlar , bu yöntemle kendi resimleri üzerinde rahatlıkla yakışan saç rengini bulup ona göre boyama yaptırabilirler

    Yanıtla

Yorum yapın